Wpis z mikrobloga

#ncgo #tvbox #komputery #laptopy #tablet #android #androidtv #telefony

Chcialbym odpalic ncgo na swoim TV. Jest to smart, ale nie ma nc+go w sobie. Probowalem polaczenia Miracast z komorki, ale aplikacja go blokuje.
W zwiazku z powyzszym pytania dotyczace ncgo : (zadaje je przed dokonaniem inwestycji).

1. Czy da sie wyswietlic obraz z komorki (android) na TV za pomoca micro USB - HDMI ?

2. Czy da sie wyswietlic obraz z tableta (Windows) na TV za pomoca micro USB - HDMI ?

3. Czy da sie wyswietlic obraz z laptopa (Windows) na TV za pomoca HDMI - HDMI ?

4. Czy mozna na tvboxie zainstalowac aplikacje, podlaczyc do TV i bedzie dzialac ?

Prosze o odpowiedzi na powyzsze pytania, sugestie lub tez gotowe rozwiazania, nawet takie jakie mi nie przyszly do glowy, ktore bede mogl wdrozyc w swoim szalasie. Im bardziej budzetowo tym lepiej.
  • 4
@Ziutek33:

1. Czy da sie wyswietlic obraz z komorki (android) na TV za pomoca micro USB - HDMI ?


Tak, pod warunkiem, że dane urządzenie wspiera standard MHL i masz odpowiednią przejściówkę. Jednak jest taka możliwość, że w tym przypadku NC+ Go może się nie uruchomić, gdyż aplikacja może wykryć ten tryb, nie jestem pewny tego zachowania, ale istnieje takie ryzyko. Dotyczy to również tabletów.

2. Czy da sie wyswietlic obraz
@Serghio : Jeszcze jedno ewentualne "rozwiazanie". Mam nadzieje, ze dobrze rozumuje. Jesli tablet bedzie mial "normalne" HDMI (nawet w wersji mikro) to tez powinno dzialac ... mam na mysli BEZPOSREDNIE polaczenie (mikro) hdmi - HDMI (TV) , bez udzialu mikro usb.. Wtedy to powinno byc takie same dzialanie jak w pkt 3. Zgadza sie ?
@Ziutek33: Wydaje się, że tak, aczkolwiek nie wiadomo jak to jest rozwiązane programowo.

Film https://www.youtube.com/watch?v=Hf5c-sc33ag pokazuje, że, gdy podłączamy tablet przez kabel HDMI do telewizora, system Andorid rozpoznaje ten tryb poprzez pojawienie się ikony HDMI w lewym górnym oknie. Jeżeli system posiada API, które zwraca komunikat pracy w takim trybie, jest wysoce prawdopodobne, że aplikacje typu NC+ Go będą również blokowane przy takim podłączeniu. W rzeczywistości jak jest - nie wiadomo,