Wpis z mikrobloga

Można powiedzieć W KOŃCU, tyle że jest po prostu za późno. Rynek płatności mobilnych zdominowany jest obecnie przez Apple Pay i Google Pay z których korzystają setki tysięcy ludzi. Wątpię by ktoś korzystający z którejś z tych usług przerzucił się specjalnie na BLIKA. Więc potencjalnych klientów mogą szukać co najwyżej pośród tych którzy nie mają możliwości płacić innymi opcjami (zazwyczaj kiedy ich bank nie obsługuje JESZCZE któregoś z dwóch wyżej wymienionych systemów) a ta grupa systematycznie będzie topnieć bo ciężko znaleźć już bank który choćby nie planuje wprowadzić APay lub GPay. Oczywiście ogromny rynek to osoby które nie korzystają z płatności mobilnych bo nie chcą/nie lubią/nie potrafią/nie słyszeli o tym wcześniej albo coś tam słyszeli ale się nie interesują. Wystarczy tylko i aż przekonać ich że BLIK będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem, co może nie być takie łatwe bo konkurencja jest solidna i nie śpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#blik #platnoscimobilne #bankowosc #smartfon
  • 14
@QuaLiTy132: masz rację. Blik nie oferuje nic więcej, jest na androida i ios a wyboru większego nie ma więc raczej ludzie będą korzystać z wbudowanych rozwiązań. Gdyby było więcej platform, blik miałby przewagę w postaci działania na wielu systemach. W obecnej sytuacji, nie ma praktycznie żadnej, poza pochodzeniem.
@czlapka: ich celowo nie uwzględniłem bo jednak bez NFC nie zapłacą zbliżeniowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogą oczywiście wciąż korzystać z Blika "tradycyjnie" czytaj wklepywać kod a potem potwierdzić w telefonie ale nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne podczas płacenia w takim sklepie.

@ksiak: ja chętnie zobaczyłbym jakiś trzeci system, raczej nie przesiadłbym się z iOS ale konkurencja zawsze w cenie, a co za tym idzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QuaLiTy132: Chiny płacą QR kodami, to czemu my w Polsce nie możemy Blikiem. W sklepie zbliżeniowo jest wygodniej ale blik w bankomacie bez NFC(większość) wygrywa. I nie zapominajmy o przelewach na telefon. Czy w Apple albo Android Pay moge kumplowi natychmiast wysłać kasę do jednego z najpopularniejszych banków w Polsce? A czeki? Czy mogę dowolnej osobie choćby smsem wysłać dane pozwalające zapłacić z mojego konta do wyznaczonej kwoty?
@zibizz1: z Blikiem w bankomatach zgodzę się, przydaje sie mocno. Co do wysyłania danej osobie pieniędzy to jak najbardziej, jest to możliwe zarówno w Google jak i Apple Pay. Czeki niestety nie są obsługiwane. Płacenie "przez kogoś" również nie.
@QuaLiTy132: ja bym chętnie zobaczył jeszcze ze dwa systemy co najmniej. Jeden to za mało. Ale rynek został skutecznie zabetonowany. Jak komuś nie odpowiada Android i iOS a chciałby telefon z dobrym aparatem i dostępem do internetu to niestety nie ma co kupić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QuaLiTy132: ok, zapoznałem się z Google Pay. Szybkie podsumowanie:
-musimy mieć kartę płatniczą
-musimy mieć NFC w telefonie
Wniosek-> każda apka banku z HCE pozwala na to samo.

Podsumowując BLIK to rozwiązanie innej klasy, nie związane z kartami płatniczymi i może funkcjonować równolegle. Ja jednak wolałbym na codzień używać BLIKa (apka banku może mieć HCE) a awaryjnie w portfelu karta zbliżeniowa jeśli niespodziewanie padnie bateria w telefonie. Nie widzę żadnej zalety