Wpis z mikrobloga

Mirki... taka pilarka stołowa do zaawansowanego majsterkowania... posiada ktoś? ... te pozytywne opinie na stronie Casto to prawdziwe czy pisane przez studentów na praktykach?

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/warsztat-i-organizacja/narzedzia-stolowe/pilarki/stolowe/pilarka-stolowa-do-drewna-macallister-jednofazowa-2500-w.html

... a jeśli nie ta pilareczka z linku to co kupić? bardzo zależy mi na precyzji, żeby prowadnice nie latały, żeby cięcie było pewne, powtarzalne... cena nie musi być jakaś super niska...
... czytałem co nie co o Makitach, ale ponoć to już nie ta jakość co 10-15 lat temu... Metabo też się zesrało ostatnio... więc co brać ?

#majsterkowanie #diy #narzedzia #stolarstwo
  • 17
@StanislawAniol: ... wiesz co... cięcie wszelkiego rodzaju sklejek na budowę pudełek drewnianych (elementy kwadratowe, prostokątne 5 - 20 cm wielkości) , ale pewnie czasem też przytrafi się jakaś płyta laminowana, która będzie przerabiana na jakąś półkę wpasowywaną w istniejący mebel więc wskazana precyzja by była...
... trochę też płyty OSB, bo chcę sobie kilka mebli warsztatowych zbudować itp
@RobertKowalski: miałem, szajs, wiotka, strzępi, beznadziejne przykładnice, po upływie gwarancji szlag trafił łożyska. Dołożyłem drugie tyle, kupiłem stołową makitę. Cena bolała, długo się wahałem, w końcu wziąłem na kredyt 0%. I KOCHAM TĄ PILARKĘ!!! Naprawdę, niebo a ziemia.
@RobertKowalski: @Jarek_P:
Mam również MLT 100 i z czystym sumieniem, niestety, nie poleciłbym jej.

Dużą część ceny grają tam elementy, które do niczego się nie nadają - przykładnica (do poprawki, bo koniec się gnie), "sanki" do cięcia kątem - luzy na prowadnicy, wózek formatowy - luzy na prowadnicy. Każdy z tych gadżetów u mnie poszedł na półkę - a zapłaciłem za pilarkę 1700 PLN. Używam więc samego "body" z funkcją
@RobertKowalski to z linku to się jedynie do drewna na opał nadaje. Widziałem u kolegi. Tarcza lata na boki. Kata nie idzie ustawić. Masakra. Ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad zaglębiarka z prowadnica. (Nie strzępi, zajmuje mało miejsca,)
Dużą część ceny grają tam elementy, które do niczego się nie nadają - przykładnica (do poprawki, bo koniec się gnie), "sanki" do cięcia kątem - luzy na prowadnicy, wózek formatowy - luzy na prowadnicy. Każdy z tych gadżetów u mnie poszedł na półkę - a zapłaciłem za pilarkę 1700 PLN. Używam więc samego "body" z funkcją pochylania / opuszczania, nawet klin musiałem przerobić i górną osłonę na półkę położyć, bo nie dało
@RobertKowalski: a więc:

1. Pilarka macallister z linku napędzana jest silnikiem indukcyjnym. Ten rodzaj silnika montowany jest do urządzeń, które mogą pracować pod dużym obciążeniem, np cięcie drewna na opał, lub cięcie wzdłużne dużej ilości materiału.

Dodatkowo, ten konkretny silnik o mocy 2,5KW to chyba maksimum mocy dla napięcia 230V w instalacjach garażowych (z bezpiecznikami 20A, 25A), ponieważ indukcja na rozruch jak i pod obciążeniem pobiera dużo więcej prądu niż ma
@RobertKowalski:

To ja troche z "wyższej" półki ale porównywalnej z DeWalt DWE7491 (cenowo). Holzmann TS 250 i pewnie klony marki Cormak, Charnwood, Bernardo, itp.

Piła to oczywiście chiński Chińczyk, mam wersję na 400V. Jestem totalnym amatorem, nie zarabiam na bawieniu się w drzewie (nie, żebym nie chciał ale trochę ze mnie miętka faja, żeby rzucić ciepły korpokąt). Bawię się nią już parę miesięcy więc mogę coś powiedzieć, chętnie też odpowiem na
hej mirku, co w końcu kupiłeś? :)


@Karol4722: Bosch GTS 10 J. Zakup bardzo trafiony, spisuje się świetnie. Jeśli miał bym się koniecznie do czegoś #!$%@?&ć to dwie rzeczy. Na dzieńdobry do wymiany była ta czerwona płytka - jako że tnę 90% rzeczy o grubości między 1 a 3 mm (robię sobie fornir modelarski i listewki z paździerza znalezionego na śmietnikach), to potrzebowałem czegoś co ma prawie zerową szparę przy tarczy