Wpis z mikrobloga

Napiszę Ci bez złośliwości, z perspektywy 33-latka, który spędził 2/3 życia przed kompem:

INWESTUJ W ERGONOMIĘ


@senseiharanaoko:
A ja mam 35 i mówię walić to.
Jakoś kręgosłupa nie czuję, mając najtańsze krzesło z ikei.
Kwestia jak siedzisz i uprawianego sportu.

ale kolego z ergonomii to ty sobie żartów nie rób. Widocznie nigdy nie miałeś okazji posiedzieć przy odpowiednim biurku i fotelu.


@lintfree:
W pracy mam wygodniejszy fotel, w domu kiedyś
  • Odpowiedz
@ppppppppppppppppppppppppppppppppppp:

Ja jebię co za typ. Pewnie, badania wyrzućmy do kosza, całą dziedzinę ergonomii zaorajmy. Całe zastępy ludzi cierpiących na bóle kręgosłupa (wiesz, że to choroba cywilizacyjna?) na pewno się mylą bo- uwaga- użytkownik @ppppppppppppppppppppppppppppppppppp ma się dobrze! Genialna logika.

Kwestia jak siedzisz i uprawianego sportu


- Kupię sobie oszczędne auto żeby mniej wydawać na benzynę
- Walić to. Ja mam auto z silnikiem 5.0 i mało wydaję. KWESTIA JAK DALEKO
s.....o - @ppppppppppppppppppppppppppppppppppp: 

Ja jebię co za typ. Pewnie, badan...

źródło: comment_CZV1qCoP17Px6LPIR2EcNyekURaBsAwE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dob3k: miej ty rigcz. Kontenerek na prawo od biurka, buda pod stół w miejsce kontenerka, monitor normalnie na środek biurka i tyle. Przecież skrzywienia dostaniesz od siedzenia „do lewej”...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dob3k: fotel z mechanizmem synchronicznym to podstawa. Prowokuje do zmian pozycji, więc zapobiega zastygania w jednej pozycji jak twój fotel.
Przez szafkę z prawej tracisz możliwość obracania się wokół osi, przez co zwiększasz koszt wsiadania i zsiadania, nie wspominając o braku możliwości wjechania z fotelem pod biurko.
Zalecana odległość myszy i klawiatury od krawędzi to min. 10-15 cm. Odległości mniejsze nadwyrężają ręce.
Oczy nie lubią dużych kontrastów, dlatego usuń z pola
  • Odpowiedz
@dob3k: Nigdy nie zrozumiem fenomenu trzymania komputera na biurku. Ani to ładne, ani praktyczne. Siedzisz na krawędzi biurka, zamiast usiąść jak człowiek na środku, tracisz miejsce na i tak niewielkim biurku.
  • Odpowiedz
Za parę lat, jak poczujesz kręgosłup to zaczniesz żałować #!$%@? foteli i biurek. Peace.


@senseiharanaoko: A ja napiszę Ci z perspektywy 30 latka co przez wiele lat miał problemy z kręgosłupem.
Inwestuj w siebie.
Rolowanie, ćwiczenia korekcyjne i klikanie w komputer 12h/dzień Ci nie straszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz