Wpis z mikrobloga

#informatyka #studia #pytanie #siecikomputerowe #sieci

Jestem 8 lat po studiach i do tej pory nie wiem co jeszcze mógłbym postudiować podyplomowo aby zdobyć cenne umiejętności/uprawnienia. Gdzie w ogóle mam tego szukać: wpisać w google "studia podyplomowe [dziedzina]" i wałkować póki nie znajdę czy spytać się ekspertów? Od wielu lat jestem po prostu załamany, że nawet nie jestem zorientowany w tym. Coś można postudiować aby być lepszym w sieciach czy prędzej jeździć na jakieś kursy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
@araneo: oczywiście mam pracę ale tam się nie rozwinę. Są 2 osoby nade mną bardzo dobrze zorientowane a ja tylko wykonuję to co mi zlecą. Pojedyncze czynności sieciowe, czyli coś jak babki piszące na klawiaturze wciskające na pamięć CapsLocka bo shift przerasta ich możliwości. Spytać ich nie mogę o nic bo jak się zaczynam plątać to tylko się denerwują więc to kompletnie odpada. Wychodzi na to, że muszę znaleźć jakieś kursy
@rbk17: Zależy ile już wiesz o sieciach. Jeśli chodzi o CCNA, to A. Józefiok napisał parę książek - ale uwaga, w części powtarza się treść - więc nie warto kupować wszystkich :) Jeśli potrzeba Ci więcej podstaw, szerszej uniwersalnej wiedzy, to polecam trzy inne: Sieci komputerowe - A. Tanenbaum albo Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe - J. Kurose, K. Ross. Do tego Ethernet. Biblia administratora - Ch. Spurgeon, J. Zimmerman. Ciekawa pozycja