Wpis z mikrobloga

@efek: Taki drut nie jest specjalnie niebezpieczny, to ma ok 200 stopni i małą pojemność cieplną, jak dotkniesz palcem to będzie tylko kreska na naskórku. Małą lutownicą można się dużo boleśniej poparzyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eeemil: wiele lat pracowałem przy frezarce CNC, gdzie musiałem trzymać materiał, bo inaczej go wyrywało. Jak mi frez 8mm wyrwał zdrowy kawałek skóry z palca to się oduczyłem pchać łapy pod frez.
Teraz mamy zabawkę z podsysem i czujnikami przekroczenia pola roboczego i czuję się jak panisko. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@efek: Wycinarka hot wire to inna bajka, tam nie ma żadnych sił i zazwyczaj napędy są tak słabe że można łapą zatrzymać.
BTW. Kumplowi frez wyrwał całego paznokcia z kciuka...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krulwypoku_IgB6: no to "moja" frezarka się nie zatrzyma nawet, jeśli napierasz z całej siły na ramię. Przycisk awaryjny sztuk 1 i to umieszczony na przednim panelu maszyny. A żeby było śmieszniej, to jego wciśnięcie rozłącza prad, czyli głowica opada pod własnym ciężarem ( ͡º ͜ʖ͡º) jako bonus powiem, że frez będzie się wciąż kręcił, gdyż za jego obroty odpowiada inny sterownik nie podłączony do przycisku awaryjnego.
no to "moja" frezarka się nie zatrzyma nawet, jeśli napierasz z całej siły na ramię.


@efek: Chyba żadna się nie zatrzyma, moja amatorska na najsłabszych serwach 200W 0.6Nm i tak ma 150kg siły w każdej osi.
A do osi pionowej można przymocować sprężynę gazową za kilkadziesiąt złotych, szkoda sobie dziabać stół próżniowy.
@efek to jak ty masz os Z napędzaną że opada samoczynnie? Mi nawet na kulowej śrubie nie opada, a nawet jakby to wystarczy zawierać zasilanie/uzwojenie silnika osi Z i stoi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krulwypoku_IgB6: silniczek krokowy po wyłączeniu zasilania nie trzyma osi Z. Po wymianie na nowy nie opada aż tak gwałtownie, ale jeśli frezujesz i frez się obraca, to siła odśrodkowa freza ciągnie go w dół. Jak będę w robocie to mogę Ci nagrać zachowanie włączonej frezarki po wciśnięciu przycisku awaryjnego.