Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 136
  • Odpowiedz
@Coxex: parafie niemieckie i polskie się tymi danymi wymieniają, aż dziwne, że tutaj się akurat proboszczowie nie dogadali. Leć full in, jeżeli ktoś wyparł się Jezusa dla paru euro oszczędności to nie powinien mieć ślubu kościelnego, bo sakramenty są dla ludzi wierzących. Przecież zapowiedzi są właśnie po to, by każdy, kto wie o jakichś przeszkodach w zawarciu małżeństwa się zgłosił do proboszcza z taką informacją, a apostazja to jest główna i
  • Odpowiedz
@Coxex: Pewnie że tak nie musisz w zasadzie znać parafii zadzwoń do diecezji albo napisz . Powiedz że nie znasz dokładnej parafii dorzuć historię że typiara jest youtuberem i chcę później wyśmiać księży w internecie że dali się nabrać.... Tak jestem zły ale jakby ktoś ingerował w moją pracę to bym nie miał skrupułów.
  • Odpowiedz
@janusz-lece: normalnie, w Niemczech żeby nie płacić tego podatku to musisz się w urzędowym piśmie wyrzec Kościoła, napisać, że jesteś niewierzący. Oni to tam traktują jak apostazję i normalnie możesz z czymś takim w Niemczech nie mieć pogrzebu katolickiego na przykład. Co więcej, jak Kościół niemiecki widzi, że jakiś Polak zrezygnował z tego podatku to normalnie powiadamia polski KK o takim gagatku i leci odpowiedni wpis do parafii ( ͡°
  • Odpowiedz
Ależ byłby ból dupy, tylko nie wiem czy do września by się nie wyrobiła z wszystkimi dokumentami więc wyczekaj z tematem jeszcze trochę.
  • Odpowiedz
  • 49
@Coxex Ale wiesz że ślub w obrządku rzymskokatolickim może zawrzeć ateista albo nawet muzułmanka lub buddysta. Ważne jest, że drugi współmałżonek jest czynnym katolikiem.
  • Odpowiedz
@Coxex: istnieja ślube jednostronne na przykład, wiec dalej moglaby wziac slub w kosciele, jeśli jej facet jest legitny dla kosciola. Wtedy ona wystepowalaby jako ta niewierzaca po prostu, miala chyba ciut inne formułki, cala szopke koscielna i przy konkordacie oczywiscie od razu slub urzedowy.
  • Odpowiedz