Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 136
  • Odpowiedz
@Coxex stary, po UJ Ci to? Lepiej wycziluj bombę, zapomnij o sprawie. Jeżeli jest takim człowiekiem co fałszywie oskarża ludzi i lubi kręcić afery to życie i tak prędzej czy później ją wyjaśni. Lepiej dla Ciebie będzie jak oduczysz się szukania zemsty za krzywdy i spojrzysz na to z politowaniem
  • Odpowiedz
@Coxex: #!$%@? jej zrobią, to nie jest apostazja tylko przy meldunku się nie zaznacza wiary. To po pierwsze. Po drugie, nawet gdyby pingwin coś stwarzał problem to 1000pln w kopercie by te problemy rozwiązały.
  • Odpowiedz
@Coxex Nic to nie zmieni. W Niemczech niepłacenie podatku kościelnego równa się apostazji. W Polsce nie jest to równoznaczne.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa #!$%@?, nie wymieniają się. Parafie nie ogarniają wewnątrz kraju co jest grane a co dopiero informacje zza granicy. Ja nigdy nie byłem w Niemczech zameldowany do płacenia na kościół bo jeszcze za czasów nauki odszedłem z tej instytucji. Jestem chrzestnym 3 dzieciaków, świadkiem 4 par i sam kościelny brałem w Polsce xD idziesz do księdza, stówka w łapę i załatwione.
  • Odpowiedz
@Coxex ty, ale najlepiej jakbyś na słowa: "czy ktoś ze zgromadzonych wie coś przeciwko związkowi tych dwóch osób..." wstał cały na biało i wtedy to ogłosił, to byłby najlepszy moment ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Coxex: nie wystąpiła z kościoła tylko przy zawieraniu umowy zadeklarowała, że nie chce mieć części wynagrodzenia przeznaczonej na kościół niemiecki, nie ma tam nic o występowaniu, czy deklarowaniu jakiegoś wyznania. Polskiego księdza nic to nie interesuje, równie dobrze mogłaby mu powiedzieć, że zaoszczędzone pieniądze przeznacza na polską parafię i jeszcze wyjdzie na swoje
  • Odpowiedz