Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 136
  • Odpowiedz
@gazozaur gówno masz do gadania czy musisz oddać kasę na kościół jeśli w twojej Lohnsteuerkarte stoi, że jesteś katolikiem. A stoi tak, bo jak przyjeżdżała do Niemiec i wypełniałeś pierwszy meldunek to dumny zaznaczyłeś krzyżykiem przy katolik. A dopiero później ci powiedzieli, ze mleko się wylało i żeby teraz nie płacić na czarnych to musisz wystąpić z kościoła i wysłać ten papier do Finanzamt.
  • Odpowiedz
@matt1807 chodzi o co innego - że najpierw w papierach miałeś zaznaczone katolik a później postanowiłeś wystąpić z kościoła. Wtedy idziesz do urzędu i mówisz że występujesz z kościoła, wypełniasz papier, podajesz miasto urodzenia, miasto 1 chrztu, datę urodzenia itd. Oni to wysyłają do twojej niemieckiej parafii, parafia wysyła ci list na niemiecki adres, że może jednak zmienisz zdanie, zapraszają cię na rozmowę, dodatkowo informują że o apostazji poinformują twoją polską parafie.
  • Odpowiedz
@Coxex: Jakie dzbany się tu wypowiadają, to ja nawet nie xD
W urzędzie miasta w DE się podaje tylko info gdy pada zapytanie pytanie przy meldunku:
-wierzący, czy nie?
-nie
-ok, to nie ma podatku kościelnego
koniec

Nie trzeba robić apostazji, aby unikać płacenia tego podatku xd
A urzędy w DE #!$%@? obchodzi sprawdzanie tego czy ta baba jest aby napewno chodzącą do kościółka.
  • Odpowiedz
Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..


@Coxex: glupoty piszesz, nie wystapila z kosciola tylko w papierach do urzedu nie zadeklarowala zadnego wyznania - to optymalizacja podatkowa a nie apostazja.

Nie dziwie sie, ze cie zakablowala, pewnie slusznie zreszta - widac, ze masz nieogar i nie potrafisz nawet uzyc internetu
  • Odpowiedz
normalnie, w Niemczech żeby nie płacić tego podatku to musisz się w urzędowym piśmie wyrzec Kościoła, napisać, że jesteś niewierzący. Oni to tam traktują jak apostazję i normalnie możesz z czymś takim w Niemczech nie mieć pogrzebu katolickiego na przykład. Co więcej, jak Kościół niemiecki widzi, że jakiś Polak zrezygnował z tego podatku to normalnie powiadamia polski KK o takim gagatku i leci odpowiedni wpis do parafii ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz