Wpis z mikrobloga

Mam pewną znajomą, której strasznie nie lubię, przez której fałszywe oskarżenie zostałem przed świętami prawie zwolniony z pracy, więc nie będę ukrywał, że chciałbym się w jakiś sposób na niej zemścić.

Wiem o tym, że na #emigracja dla oszczędności pieniędzy z podatku wystąpiła z kościoła. Planuje jednak ślub kościelny w Polsce. Jest już data (wrzesień tego roku), sala itd..

Gdybym się dowiedział dokładnie co to za parafia (nie powinno być z tym problemu) i poinformował proboszcza o fakcie wystąpienia z kościoła, co prawdopodobnie wiązałoby się z odwołaniem całej imprezy, to poszedłbym za daleko? Mimo wszystko to tylko kilka sprzeczek w pracy no i ostatnia eskalacja, a to sprawiłoby jej duże problemy.

#emigracja #niemcy #kosciol #wiara #pytanie
  • 132
@Coxex: A dlaczego anonimowo? Nawet gdyby się jakoś dowiedziała, kto, to tylko dodatkowy atut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć raczej się nie dowie.

Po czekaj jak będzie 3 tygodnie do ślubu, i wtedy informuj. Będzie ciężko załatwić formalności.

A najważniejsze - po ślubie informuj Niemców. Czy wróci do Niemiec czy nie, może wystąpią do niej o zapłatę zaległego podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że co? Ktoś wyjaśni?


@LemurChmur: Niemcy to bardziej rozwinięty kraj, w którym państwo nie płaci kościołowi z podatków ogółu ludzi bo byłoby to nieetyczne. Natomiast jeśli należysz do jakiegoś kościoła to część twoich podatków idzie na dany kościół. Możesz powiedzieć, że nie należysz do żadnego, wtedy oszczędzasz trochę € miesięcznie. Ale wtedy nie będziesz mógł mieć kościelnego pogrzebu, ślubu itd.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Coxex: Donieść nie zaszkodzi, bo informacja, że wyparła się Kościoła mogła nie dojść do jej parafii, ALE równie dobrze moze być to tzw. ślub jednostronny, czyli chłop jest na czysto, a baba składa tylko nieco zmienioną przysięgę.
Znając jednak życie nie ma nawet i tego, wiec śmiało, namieszaj jej.
ta wysyłają info z niemiec do polskich parafii takiego wała. u mnie kiedyś jak brałem akt chrztu było niepoprawne imię i nikt nie doszedł przez 25lat a tu chcesz taki przepływ informacji
@Coxex: xDDD
"zemsta", bo hipokryta w sukience nie da ślubu? xD
1. nie warto zawracać sobie głowy korposzmaciurami co robią jakieś dymy - nagrywać, gromadzić świadków, mieć dupochronkę - wystarczy. Mam takie doświadczenie we własnym życiu, że jedna tłusta świnia chciała mi narobić problemów i poszła z kłamstwami do przełożonych. Nie spodziewała się, że mam świadków w kwestii kilku jej kłamstw, a resta się ładnie skleiła w całość i przełożeni już
@Romska_Palo_Ul_Laputa: hmmm....
Sam mieszkam w Niemczech i mam w papierach, ze nie przynaleze do żadnej religii.
W Polsce do kościoła nie chodziłem itd.

Jeżeli ktoś w Niemczech w papierach wpisuje ateista i miałby niemiecki KK wpisać do polskiego, a oni dalej do parafii przekazują info o apostazji w DE, to musieliby mieć cyfrowy rejestr wszystkich wiernych.
Skąd będziesz wiedział jaka parafia konkretnie w PL, jak dostaną list od niemieckiego KK?
@Coxex: zrob tak jak piszesz, bądź osobą jak ja - jeśli ktoś ci zajdzie za skóre, zrób coś dwa razy mocniejszego nie patrząc na konsekwencje i moralność