Wpis z mikrobloga

Przykro się patrzy na to co się dzieje wokół Wisły Kraków i to pisze człowiek, który - delikatnie ujmując - nie przepada za tym klubem. Patologią jest śmierć klubu z przyczyn ekonomicznych. Jeszcze większą patologią jest naturalnie to co się działo w Wiśle przez ostatnie 2 sezony oraz to co się dzieje weń obecnie. Tragikomiczne jest również całe zamieszanie wokół - mniej lub bardziej - tajemniczego inwestora z Kambodży, które nawiasem mówiąc ilustruje degrengoladę, amatorszczyznę oraz brak jakiejkolwiek wartości naszej ekstraklasy.

Zastanawia mnie jednak skąd ta nieukrywana satysfakcja części kibiców innych drużyn, jak chociażby brylującego tutaj pewnego kibica Legii, który wpadł wręcz w jakąś euforię lub nawet ekstazę. Zastanawia mnie to z dwóch powodów: sytuacja wielu klubów ekstraklasy nie jest wcale znacząco lepsza aniżeli Wisły K. Wspomniana Legia, objęta została przeto nadzorem, a przy niesprzyjających wiatrach może szybko sięgnąć tego dna (duże i rosnące zadłużenie, ogromna dziura budżetowa, kreatywna księgowość, niewypłacanie premii zawodnikom, masowe zwolnienia, przecenienie pola, na którym ma stanąć Akademia Legii, jeżeli kiedyś w ogóle stanie). Kilka innych klubów objętych zostało nadzorem i nie jest żadną tajemnicą, że też się w nich "nie przelewa". Zresztą część z nich uzależniona jest od dotacji lub kredytów od miasta. Tych nie będzie, to i tych klubów - przynajmniej na poziomie eklapy - nie będzie. Tutaj tymczasem kwik radości... może to jakieś psychologiczne mechanizmy obronne?

Po drugie, upadek Wisły to potencjalnie spadek dochodów innych klubów, zwłaszcza tych największych jak Lech czy Legia (kol. alfabetyczna). Nie jest tajemnicą, że mecze z Białą Gwiazdą generują jedne z największych dochodów w dniu meczowym. Nie jest także żadnym novum, iż Wisła jest w pierwszej trójce najchętniej oglądanych drużyn na Canal+, a "hity" z jej udziałem biją rekordy. Canal+ nie ukrywa, że nie jest pocieszony tym, iż podpisał nową - rekordową - umowę w sytuacji, kiedy prawdopodobne wydaje się, że od przyszłego sezonu nie będzie w eklapie Wisły K. Nie zdziwiłbym się jakby sondował możliwość jej renegocjacji, na mniej korzystną dla pozostałych drużyn.

#wislakrakow #ekstraklasa
  • 6
@allende73: ja ci powiem skąd satysfakcja. Wielokrotnie na wykopie spierałem się z kibicami Wisły którzy jechali po Cupiale i wychwalali obecny zarząd. Satysfakcję mam właśnie z tego jak ci ludzie są teraz zaskoczeni.

Poza tym tez rozwala mnie ten naród, który najpierw cała kasę wkłada w Amber Gold, później daje wiarę w kambodżańskich miliarderów.

Co do ostatniego akapitu, mniej patologii w polskiej piłce, większa szansa na lepszych sponsorów.
Canal+ nie ukrywa, że nie jest pocieszony tym, iż podpisał nową - rekordową - umowę w sytuacji, kiedy prawdopodobne wydaje się, że od przyszłego sezonu nie będzie w eklapie Wisły K. Nie zdziwiłbym się jakby sondował możliwość jej renegocjacji, na mniej korzystną dla pozostałych drużyn.


@allende73: Bzdura, w momencie kiedy negocjowali umowę na bank zakładali wysokie prawdopodobieństwo upadku Wisły.
Po drugie, upadek Wisły to potencjalnie spadek dochodów innych klubów, zwłaszcza tych największych jak Lech czy Legia (kol. alfabetyczna). Nie jest tajemnicą, że mecze z Białą Gwiazdą generują jedne z największych dochodów w dniu meczowym


@allende73: Co za bzdury? Ostatnio dla czołowych ekip w Polsce Legia, Lech, Jaga, Wisła była zwykłym średniakiem.Dla w.w. klubów meczami najbardziej ,,prestiżowymi'' były właśnie między sobą, a nie z jakąś tam Wisłą Kraków.
@technojezus: To polemizuj sobie ze statystykami. BTW. nawet w tym sezonie, w którym frekwencja wyraźnie spadła, rzekomo nieistotny mecz z Wisłą na Łazienkowskiej, jest drugim wynikiem Legii w tym sezonie pod względem frekwencji (zaraz po meczu z Lechem, na który przyszło o ok. 100 osób więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Pokazują to też transmisje. Przykładowo w zeszłym sezonie w top10 meczy, które przyciągnęło przed ekrany najwięcej
@allende73: No trudno aby nie było zainteresowania jak Wisła była w czubie w tamtym momencie, a przedtem pokonała 5:2 Lecha i chyba Lechię ¯\_(ツ)_/¯
Na Legii i w każdym innym klubie jak klub gra dobrze i wygrywa, to ci nawet na jakieś Termalici czy inne Piasty mnóstwo ludzi przychodzi.