Wpis z mikrobloga

Mirki, czy taki zestaw (z obrazka) jest OK?
Komputer nie ma być do grania [dostałem od żony konsolę na święta :)], nie robię na nim grafiki, ale chciałbym naprawdę wygodnie "uprawiać" programowanie (stąd 2 duże monitory i wtedy lepsza grafika). Dotychczas pracuję na laptopie 14", więc podejrzewam, że różnica i tak będzie potężna, ale skoro już mam wywalić trochę kasy to wolę się poradzić, nie znam się na stacjonarkach.
Budżetu wolałbym już nie naciągać dalej, i tak planowałem zmieścić się w 5k razem z monitorami i klawiaturą.

#komputery #pcmasterrace
pokorski - Mirki, czy taki zestaw (z obrazka) jest OK?
Komputer nie ma być do grania...

źródło: comment_UczNXPjPs4z0eFkriMAEwx4Glp3bA2GZ.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@pokorski: moze byc taka sama jaką wybrałeś, tzn. 1060. Tylko spójrz na inny model. Tak by miała tryb pół pasywny. Nie będzie ci hałasować podczas normalnej pracy.
  • Odpowiedz
@pokorski: No i z tego co się pytałem to nie powinno być problemów, 2400G wspiera nawet i 4k. Pytanie tylko czy nieco słabszy procesor nie będzie się odznaczał (zależy od wielkości projektów itp.). Kupowanie 1060 to mocny overkill jak tylko wyświetlasz obraz. Jak zostaniesz na 2600(X) to weźmiesz sobie jak wspomniałem GT1030/RX550 i nie będzie problemu z brakiem mocy.
  • Odpowiedz
@pokorski: GT 1030, do tego ram 3000Mhz, można się pokusić nawet o 2700 zamiast 2600 - zawsze to dodatkowe rdzenie i wątki. No i mozna tez pomysleć o większym SSD jak zaoszczędzisz na karcie. No i zasilacz do zmiany, bequiet, seasonic z takich fajnych
  • Odpowiedz
@pokorski: na x-komie wyjdzie trochę taniej, dvd bym wywalił jeżeli nie potrzebujesz, 250gb może być mało brałbym 500gb ale jeżeli Ci starczy 250gb to okej, raczej w rx570 bym poszedł , jeżeli nie grasz to tak jak pisali większe monitory ale 60hz
  • Odpowiedz