Wpis z mikrobloga

Gdy normiki cisną mi swoje farmazony na temat komputerów wyrwane z haseł martekingowych


@majsterV2: Ale w typowych dyskusjach na temat komputerów, szczególnie pod kątem gamingu trudno mi powoływać się na wiedzę z architektury układów mikroprocesorowych bo trudno jest mi w ogóle spamiętać jakie ficzery architektoniczne ma ten czy inny, nowoczesny procesor. I zazwyczaj wychodzi dziwnie bo niby "pan informatyk" a nie zabiera głosu w dyskusji o kompjuterach ( ͡° ͜
@AdireQ: Wiesz czemu zdecydowałem sie na energooszczędne Eeepc?
Normalny dysk twardy obsłuży, oraz po przyklejeniu huba usb z tyłu matrycy można wsadzić dodatkowe moduły radiowe.
Zaś przy gnieździe mpcie jest tyle miejsca że można TPU wsadzić.
Wada jest taka że będę musiał ogarnąć driver do GPU w Atom N450 aby szło bez problemów filmy w 1080p dekodować.
Do tego nie ma tam złośliwego intel ME i jest prosty BIOS zamiast UEFI
@majsterV2: ASUS Eee PC? Brzmi znajomo - to chyba jeden z tych niszowych laptopów których naprawa w serwisie jest nieopłacalna bo nie ma do niego części zamiennych w dobrym stanie (nieporysowanych obudów). Ale do eksperymentów? Czemu nie!
@AdireQ: Nie warto brać 32bitowych, bo tensorflow nie zadziała.
Bateria 71Wh za 100zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaś CPU 6,5W konsumuje a matryca może 2W.
Zaś w psującym się hp 6510p bateria miała 55Wh i działała 6h.
Jak będzie odtwarzał filmiki w 1080p to inwestuję w baterię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majsterV2 napisz coś jeszce o tym eeepc. Używasz go tylko do łączenia się przez pulpit zdalny do normalnego kompa czy taka moc wystarcza Ci na ogarnianie neta/poczty /yt?
@GRBAS: Mam problem z odtwarzaniem filmików w 1080p, zaś po rozbudowie ramu działa na tyle dobrze że streamy w 360p dają radę jak i cała masa usług w tle.
Do pulpitu zdalnego to całkiem spoko opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GRBAS: hej ja ci odpisze, bo ten facet @majsterV2: to jakiś w chmurach chyba

miałem, w sumie dalej mam, asusa eee chyba 1001ha coś mi świta od lat co najmniej kilku, będzie 5 co najmniej, może nawet bliżej 10 -- i powiem ci, że bardzo sobie ceniłem ten komputerek. Noszenie kilkukilogramowego laptopa od zawsze zdawało mi się absurdem - taki padzik 1,1kg to od biedy wziąłem na zajęcia studiując --
@carbyne dziękuję za szeroki opis. Sam 4 lata temu uciekłem z podobnego sprzętu ze względu na przeładowanie stron flashem, co było bardzo odczuwalne na netbookach. Miałem wtedy fazę na korzystanie z prezi i onedrive.