Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, szczególnie spod tagu #bankowosc #finanse #leasing lub #dealersamochodowy

Byłem niestety w BIGu lub w BIKu -jednej z tych dwóch instytucji. Zaległości mam splacone. Od mniej więcej pół roku. (Nie wnikajcie prosze, nie wynikało to z mojego braku ponoszenia odpowiedzialności za zobowiazania)

Rozważam wzięcie tzw auta w abonamencie/najmie długoterminowym czyli po prostu w Leasingu.

Czy moja historia kredytowa, prywatna, będzie miała wpływ na ocenę mojej zdolności leasingowej na moją firmę ?. Może mi to przeszkodzic ? Jednoosobowa działalność gospodarcza.

#pytaniedoeksperta #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow
  • 3
  • Odpowiedz
@ChuckFasola: jest ogromna różnica między wpisem w BIK a BIG. BIK to baza gdzie trafiają wszystkie Twoje zobowiązania - kredyty, limity, karty kredytowe. BIG jest baza dłużników - gdy nie zapłacisz wielu rat kredytów, wielu rat abonamentu, faktury czy mandatu. Co do wpływu - tak ma to wpływ na postrzeganie Cię jako leasingobiorcę. Ale są także instytucje które dają leasing bez weryfikacji tych baz - oczywiście większe ryzyko = większa cena.
  • Odpowiedz
@ghror
@ChuckFasola większość banków i firm leasingowych sprawdza bazy typu KRD BIK i BIG więc możesz mieć problem. Jak coś to u mnie w firmie sprawdzają tylko KRD. Jak będziesz miał problem to się odezwij :)
  • Odpowiedz