Wpis z mikrobloga

@korpoRator: nie bo ten mail jest więcwj wart niż ta oferta. Właśnie przez takie #!$%@? nazywając rzeczy po imieniu pozbyłem się z biura dwa razy pań od hr i sam to robie bo skuteczność była żadna w pozyskiwaniu wartościowych pracowników, więcej ludzi znajdę i zatrudnię w 5min na papierosie i fb niż wielmożne damy od słodkiego #!$%@? z którego nic nie wynika.
@PeterFile: Napiszę Ci tak: ze wszystkimi prezesami zawsze jestem na „ty” i nikt nie ma bólu dupy, nawet nie raz się pokłócę za zamkniętymi drzwiami gdzie nie przebieram w #!$%@? i #!$%@?. Mówimy o Polsce i innych krajach w których pracowałem, chyba nie ma biura w którym nie zrobiłem awantury i nikt mnie z tego powodu nie zwolnił ani focha nie #!$%@?ł, ba nawet od wszystkich którzy mają mój numer życzenia
@suqmadiq2ama: wiem jak to wygląda, ale mówię że trzeba mieć trochę wyrozumiałaości że czasem się trafi ktoś z innej bajki i hui pozamiatane.
wiem że to zlewasz, bo w zasadzie nie ma czym się przejmować, ale czasem potrzeba trochę formalności nawet na fb czy innych mało formalnych komunikatorach.. ale to też zależy od branży i Twojej renomy.
sam z prezesami lepiej się dogaduję niż z ludźmi niższymi rangą, bo ci chyba
Wiesz jak wyglądała moja rozmowa o przyjęcie do obecnej firmy?

Suq - kim chcesz być w naszej firmie i za ile?

Chce mieć pełną autonomię i władzę za tyle i tyle


@suqmadiq2ama: Kolego coś czuję że ładnie ci sodówa dowaliła. Albo naprawdę cię dziwi że nie każdy lubi atmosferę gdzie od razu się wali jak do kumpla i drze ryja, albo wykorzystujesz tę okazję żeby sobie nabić ego na przykładzie jaki
@Wap30: no to pomyśl czy proszenie o stawkę jest normalne? W ogóle proszenie o pracę? To umowa pomiędzy dwoma dojrzałymi podmiotami a nie robienie #!$%@? z logiki, z chlebem też będziesz biegał do kasy prosić się o cenę?

Sodówa to jest właśnie robienie z takich ogłoszeń #!$%@? wie czego i dla kogo. Praca to nie jest żadna łaska a pracownik nie jest niewolnikiem żeby musiał się prosić o podstawowe informacje.
@Sidney1
@maxwol
A jeżeli w regulaminie grupy jest wyraźnie napisane że powinno być napisane jakie wynagrodzenie to co wtedy? Bo według mnie taki post od razu powinien lecieć do kosza a dla Pana co wrzucił powinien polecieć ostrzeżenie na pm. To że admin napisał jaka kasa to i tak łaskawie.
@frems: bo to jest tak, że firmy mentalnie tkwiące w latach 90 szukają ludzi na takiej zasadzie że zbierają masę papierów a potem telefonicznie #!$%@?ą (bo to jest #!$%@?) każdemu o multisportach i ubersuper umowie o pracę zbijając stawki do tego stopnia aż zatrudnią najtańszych ze zgromadzonych. Specjaliści nie bawią się w takie podchody i ąę bułkę przez bibułkę.
@suqmadiq2ama: Jest przepaść pomiędzy "proszeniem się" a odzywkami "jaka kasa" i brakiem minimum dobrych manier. Ani potencjalny pracownik ani potencjalny pracodawca nie są niewolnikami tylko potencjalnymi partnerami, a partnerstwo polega na tym żeby spróbować się dogadać i czasem uprzejmie dopytać o brakujące a istotne dla ciebie informacje. Jak cię zatrudnią i szef ci podejdzie z mordą "gdzie projekt?" to też będziesz zadowolony?

Czasem ze zwykłej ludzkiej uprzejmości można załatwić sprawę inaczej,
@suqmadiq2ama masz rację. Jak ktoś jest specjalistą to firmy same ich szukają a nie oni muszą szukać firm ale cześć ludzie tego nie ogarnia że teraz specjaliści się cenią i nie mają ochoty marnować czasu na 5 etapów rekrutacji gdzie dopiero na podpisywaniu umowy dowiaduje się ile będzie zarabiał.
Możesz pw odblokować?