Wpis z mikrobloga

  • 0
@Dentka7: a ile kosztuje ten botim? Widzę w googlu ze niby darmowe?
A ścigają jakoś bardzo ludzi którzy na nielegalu korzystają z którejś z nielegalnych aplikacji?
  • Odpowiedz
@FantaZy: 100zl miesiecznie zeby dzialal na Wifi i 50zl miesiecznie jesli korzystasz z data od providera.

A ścigają jakoś bardzo ludzi którzy na nielegalu korzystają z którejś z nielegalnych aplikacji?


W tym momencie jest na tyle poblokowane, ze po prostu te aplikacje nie dzialaja. Natomiast popularne jest uzywanie ich przez VPN, które zreszta tez sa nielegalne i coraz czesciej blokowane na wszelkie sposoby na łączach zarejestrowanych na prywatne osoby.

Raczej nikt
  • Odpowiedz
@Dentka7

Reszta zablokowana i nielegalna.

Jest jakieś sensowne wyjaśnienie tego stanu rzeczy? Bo to przecież spore utrudnienie dla imigrantów (a przynajmniej dla mnie by było, bo Skype i WhatsApp to dla mnie jedyny sposób kontaktu z rodziną).
  • Odpowiedz
Zoom nie jest zablokowany

@at404: Jest zablokowany, ale działa na łączach zarejestrowanych na biznes, tak samo jak Skype.

Jest jakieś sensowne wyjaśnienie tego stanu rzeczy?

@kotbehemoth: Nie ma. Cenzura, brak wolnosci slowa, kontrola no i najprawdopodobniej rowniez kolejny sposób na wyciagniecie pieniedzy z ekspatów, którzy nie mają alternatywy (a oficjalnie nie ma podatków, wiec sa inne sposoby na "opodatkowanie" ludzi).
  • Odpowiedz
@naxed:

czasami Whatsapp nawet działa


WhatsApp działał ze dwa razy przypadkiem, bo cos pomieszali. Generalnie nie działa, nigdy. W sensie rozmowy, bo tekst działa zawsze.

vpny bez problemu


Z problemami.

i w niektórych hotelach bywało coś normalnego nawet odblokowane


Nigdy, bo blokada jest na poziomie providera.

Mieszkam w Dubaju, mówię Ci z pierwszej reki.

gdzieś wyczytałem, że chodzi również o to aby państwowe firmy telekomunikacyjne miały monopol


@FantaZy: Tak, monopol
  • Odpowiedz
  • 0
@Dentka7 a ja Ci mówię że w moim hotelu mykalo gdy było pusto,w godzinach okolopoludniowych ;) generalnie się zgadzam. Whatsapp też nam dzialal na normalnej sieci komórkowej, hm
  • Odpowiedz