Wpis z mikrobloga

@majsterV2: Moduł Radiowy to jest ogólnie nie odbudujesz tego i średnio Ci to jest potrzebne, ja bym to pcb wywalił dał ESP i servo (jakiś top power) i tak tym sterował.
@bi-tek: Moduł radiowy ma wyjścia, które zmieniają polaryzację aby wysłać impuls do mostka H.
Więc tutaj jest wszystko czego potrzebuję.
Nie chcę go odbudować, ale chcę znaleźć schemat wyprowadzeń aby go ominąć (i tak go odłączę dla bezpieczeństwa).
@majsterV2: Z takimi chińskimi PCB to możesz być pionierem w odtwarzaniu schematu. Gość na filmie mówi że układ to wyspecjalizowany scalak łączący w sobie demodulator RC i sterownik silnika. Lepiej zostaw sobie samą platformę z silnikami i dorób do niej własny sterownik.

Pamiętaj też że roboty ze skrętnymi przednimi kolami są trudniejsze w sterowaniu od robotów z niezależnym napędem na każdą stronę.
@majsterV2: Sprawdź też czy przednia oś działa prawidłowo bo takie zabawki zazwyczaj trafiają na śmietnik przez uszkodzenie układu kierowniczego w przedniej osi - często nie da się go skorygować tak żeby jeździł prosto.
Działa dobrze, bawilem się baterią 4,5v


@majsterV2: Wyjdzie podczas jazdy, pod obciążeniem. Ja miałem takiego w którym układ kierowniczy się blokował i zmieniał pozycje skokowo. Z tego co kojarzę skończyło się to tak że dałem komuś pojeździć a typ sfrustrowany tym że samochód nie reaguje na jego komendy, ukręcił mi kierownice przy pilocie ( ͡° ʖ̯ ͡°).