Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim.

Stoję przed wyborem: Urządzać mieszkanie samemu czy wszystko robić z projektantem?

Jestem po zakupie mieszkania (stan ''dziura w ziemi'') i zastanawiam się nad powierzeniem wszystkiego jednemu studiu wraz z ich ekipami. Do plusów należy na pewno zaliczyć późniejsze roszczenia z tytułów min. rękojmi (odpowiada konkretnie studio, za wszystkie rzeczy) i ogólny porządek.

Z drugiej strony zastawiam się o ile droższe bedzie powierzenie zrobienia mieszkania od a do z jednemu podmiotowi. Boję się że np koszty gdybym załatwił wszytko samemu wraz z ekipą wyniosłyby prawie 30-40% mniej.

Jak na razie mam sam projekt rozplanowania od architekta i nie wiem co dalej. Czy brać kogoś kto ogarnie wszystko wraz z ekipami i zakupami (chociaż zakupy mogę robić sam) czy samemu sprawować nad wszystkim pieczę.

Pytam bo mieszkanie jest z dużym potencjałem (widok, lokalizacja, wysokość 3m) i nie chce go zmarnować.

Ktoś już miał podobnie? Jakieś plusy i minusy z doświadczenia?

#budujzwykopem #deweloperka #mieszkanie #architektura #nieruchomosci
WujekRada - Hej wszystkim.

Stoję przed wyborem: Urządzać mieszkanie samemu czy wszys...

źródło: comment_4bXnbradBi2YL2G7bOlHQ3urPu9HVZbb.jpg

Pobierz
  • 9
@WujekRada: Mordo, jak nie masz doświadczenia budowlanego, to wszystkiego sam nie skontrolujesz i jakieś pierdoły wyjdą później.
Co do cen- możesz sam popytać w firmach ile kosztowałoby wykończenie mieszkania wg. danego planu i porównać to z ofertą Twojej firmy.
Ja robiłem tak, że mając plan, część rzeczy robiłem sam ( sufity podwieszane, elektryka, podłogi ), a takie rzeczy jak tynki, płytki, hydraulika były zlecone. Z tym, że ja mam w rodzinie
@WujekRada: żeby mieć naprawdę spoko urządzone mieszkanie, musiałbyś wynająć top projektantów. 95% tego co jest oferowane wygląda jak gówno i jest na jedno kopyto.

zależy też w jakim stylu chcesz mieć wnętrze. ale ja bym raczej zrobił to sam. chyba, że masz kupę siana na projektanta z najwyższej półki
@WujekRada Też miałem architekta, który miał też swoje godne polecenia ekipy. Architekt zaprojektował mi wszystko w sensie: ustawienie ścian, farby, umeblowanie. Podał linki do wszystkich elementów, mebli, oświetlenia itp.

Ostatecznie zakupy robiłem sam, a ekipę wziąłem z zewnątrz - nie od architekta.

A teraz plusy i minusy:

Plusy ekipy współpracującej z architektem:
- z reguły gwarantowana jakość (choć nie jest to zasada!)
- Wszystko co architekt zaplanuje, to zrobią. Jak czegoś się