Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka, że jakby jakaś władza obojętnie czy PiS czy PO czy ktoś inny by tak skrupulatnie sprawdzała te escape roomy zanim cokolwiek by się wydarzyło i podali, że są setki uchybień to zaraz by wszędzie były wyrazy oburzenia "kwiii, jak to tak władza się komuś dowala do biznesu i wprowadza jakieś chore przepisy, żeby tylko przeszkodzić przedsiębiorcy, jakoś od lat działało i wszystko było ok"

Tak samo było ze Smoleńskiem, najpierw słyszałem masę wyrazów oburzenia, że jak to tak wielcy państwo chcą wymienić starego Tupolewa na coś współczesnego a potem płacz, że czemu lecieli takim gruzem. I 2 tupolew teraz gnije gdzieś w hangarze i nikt z PiS czy PO do niego nie chce wsiąść.
#koszalin #escaperoom #polityka
  • 6
@Tommy__: tupolew jeden jak i drugi był po remoncie wtedy... I te sprawy są nie współmierne, prawdopodobnie tam nie zawiniły kwestie bezpieczeństwa. Kwestia jest taka, że na razie na 350 firm sprawdzili połowę, a z nich 13 zamkneli za uchybienia, reszta obeszła się bez niczego lub z upomnieniami/mandatami. A teraz dam ci do myślenia: takie same przepisy jak ER obowiązuja kluby nocne. Jakby tak zrobili akcje strażacy jak do Escape to
@Tommy__ Ale ktoś mówi że to źle że sprawdzają? Ja jestem zdania że to źle że sprawdzają po tragedii a wcześniej nikt się nie przejrzał. W dodatku połowa ministrów pewnie googlowala jeszcze wczoraj co to jest ten eskejprum( ͡º ͜ʖ͡º)
@Raciatek: No widzisz, może za parę lat zdarzy się taka tragedia w jakimś klubie nocnym i wtedy też będą wszyscy płakać, że czemu nikt nie pomyślał. Tak samo jak są ludzie, którzy bronią blokowania wyjść ewakuacyjnych w biedronkach.

Co do Smoleńska to owszem, wypadek nie zdarzył się z tego powodu, że samolot był gruzem, ale wtedy to był jeden z głównych wątków, które omawiali w mediach, czy politycy powinni dalej latać
@Ancymoon1: Nie chodzi mi o to, że źle, że sprawdzają. Tylko o mentalność ludzi. Teraz każdy woła żeby sprawdzać, a jakby takie pytanie zadać tydzień temu to każdy by powiedział a komu to potrzebne, znowu państwo się wpieprza we wszystko i psuje coś co było fajne.