Wpis z mikrobloga

Dobra mamy 2019 i jakieś tan postanowienia. Ze względu na wiek w końcu mogę startować po #prawojazdy kat A od razu no i mam Mireczki od #motocykle pytania

Nie jestem kompletną zielonką (a może jestem) bo jakieś pojęcie (minimalne albo żadne) mam, aczkolwiek raczej na poziomie wiatr we włosach, silnika ryk a na liczniku 43 xDDDD
Na 125ccm się nie zabiję ale nie siadałam na nic dwukołowego poza rowerem od dobrych paru lat. #noale w rodzinie motocykl to taki trochę standard i pół rodziny o tym gada, w tym ojciec, wiec coś tam wiem wiecej niż przeciętna grażyna z pcimia

No i mam pytanie jak to wygląda zdawanie prawka u nas w PL (a jak macie porownanie do UK to już w ogole super) czasowo, pienieznie i realistycznie (tym bardziej jak się jest kobietą i pchnięcie niektórych motocykli #!$%@?.gif)

Generalnie nie pchałabym się w A, bo nie chcę kupować czegoś przerastającego moje zdolności fizyczne (np. #!$%@? sie i nawet nie dam rady podnieść moto XD) typu jakieś cruisery...
Ale nie chcę mieć ograniczeń w kupowaniu tego co mi się podoba (tj Indian Scout). Czy może jednak lepiej spuścić z tonu i zrobić kategorię niżej, szukać innego motocykla... przy czym wiem też że jest jakiś przepis na kW wzgledem masy wiec nie tylko pojemnosc ma znaczenie

Jak kojarzycie jakiś fajny artykul/wpis na forum/filmik o tym to chetnie przyjmę ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kiciochpyta #motoryzacja
  • 53
@Pathlogan widzisz ja myślę że w PL łatwiej bo w UK ten teoretyczny podobno jest bardzo łatwy do #!$%@? i ogolnie duzo #!$%@? sie i wieksze koszty, ale chcialam uslyszsc opinie kogos kto przez to przeszedl - bo znam tylko jedna osobe co #!$%@? teorie w uk 14 razy XD ale w koncu zdal
@PaulStanley koszt w Polsce około 2 tys, czas zależy od pogody. Godziny trzeba wyjeżdzić, dla Ciebie będzie na pewno bardzo trudno bo ba A jest już "duży " motor. Plac nie jest taki łatwy jak kiedyś, wolny slalom ,szybki slalom ,hamowanie awaryjne wszystko mierzone prędkości
@Pathlogan dużym quadem to ja w pracy często pomykam ale nie wiem czy to jest nawet krztę podobne xD

@Sm3rf1k dla mnie ważna jest waga bo po prostu fizycznie nie dam rady nawet popchnąć, chyba aż tak dużej różnicy nie ma (tak jak z autami w ośrodkach)?
@PaulStanley moja różowa robiła w te wakacje. Nigdy niczym wcześniej nie jeździła, jazdy i egzamin na mt07 i zdała za 1 razem. Też jest drobna, ale dala radę.
Prawko na B ma od 5 lat.
@PaulStanley: nie ma znaczenia czy A czy A2, bo zdaje się najczęściej na tym samym modelu motocykla, tyle że jeden ma ograniczenie mocy. Waga pozostaje ta sama. Poszukaj dobrej szkoły w swoim mieście i tyle. Teorię sobie na spokojnie zrobisz w zimę, zaczniesz jazdę jak tylko trochę się ociepli i w maju będziesz miała prawko.
@PaulStanley najpierw jakiś 250, ale nie potrafiła powiedzieć jaki xD
Jazdy robiła weekendowo / po pracy, ale całość łącznie z egzaminem zajęła około 1,5 miesiąca. Tylko gość w szkole poradził żeby po pierwszych 2h na placu zapisała się na teoretyczny. Z tego co się orientowałem to zgodnie z prawem mazna tak jeśli się samemu szykuje na teoretyczny, to znaczy że w szkole odkopała tylko jazdy bez konieczności chodzenia na teorie. Czy jakoś
@RupturaPerinei no właśnie mam czasowe ograniczenie w PL bo mieszkam w UK i jakbym mogła natłuc wszystkie godziny i egzamin w jak najszybszym czasie na dłuższym urlopie (w sumie jestem freelancerem to mogę mieć jaki chcę). B zrobiłam w niecałe 2 miesiące chodzac jeszcze do szkoły, jakbym nie miała nic innego do roboty to by było szybciej.

@Crock92 Oooo to dobrze wiedzieć czyli w porównaniu do B to już by 1 miesiac