Wpis z mikrobloga

@fantasmag0ria: Do mnie wczoraj dotarła ostatnia przesyłka z brakującą szyną i śrubkami młoteczkowymi od chińczyka (zamówione 8 listopada, grrrr), w sobotę zaczynam składanie. I też mam sprzęgła kłowe i wydruki z czarnego PETG - jak nic wyjdzie klon Twojej.

Dużo miałeś problemów ustawianiem 4 wózków przy użyciu czujnika zegarowego? Bo zastanawiam się jeszcze czy też sobie nie odpuścić i dać na trzech.Pochwalisz się przy okazji co to za heatbed?
chyba będę mieć mały problem z ustawieniem Z żeby szyny były równolegle


@damian_co_dalej: a niby dlaczemu? Ustawiasz kątownik względem stołu do jednej szyny, przykręcasz ją tak by była prostopadle a potem jedziesz na szerokość wózkami równo i dokręcasz drugą szynę tak by nie było oporu dodatkowego ani na górze ani na dole. i tyle. nie ma filozofii.
@hrumque: bo musialbym wtedy przerabiać też napinacz i mocowanie paska z drugiej strony. Poza tym jakby stół by był niżej to by mi haczył o panel z LEDami w komorze. I z lenistwa ;)

@xXProLiteXx: troche na pałę. Sprawdziłem, że obie prowadnice Y są równoległe do bocznych profili, pionowe profile są w tej samej odległości od tyłu bocznych i prostopadłe do nich, profil X ze względu na sposób mocowania jest