Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem czytać "Dawcę przysięgi". Przyznam szczerze, że choć zakończenia poprzednich tomów były o wiele bardziej ekscytujące, to zmroziło mnie info, że kolejny tom ABS ma być ... w 2020 lub 2021 o_O. Ponoć sam autor to obwieścił światu - czy to prawda? Czy naprawdę, aż tyle czasu trzeba będzie czekać na kolejny tom ??
Jeszcze jedno pytanie - znacie jakies konkretne stronki poświęcona ABS. Takie obejmujące streszczenia tomów, opisy postaci, opisy tych wszystkich bogów/niestworzonych/heroldów etc ? Takie kompedium wiedzy poświęcone ABS. #czytajzwykopem #brandonsanderson #fantastyka #kiciochpyta #drogakrolowa #archiwumburzowegoswiatla
  • 10
Ja czasami tutaj sobie coś czytałem, ale nie jest to zbyt rozbudowane niestety ;/ Co do książki to "Dawca Przysięgi" rzeczywiście jest słabszy od poprzednich tomów jak to sugerują oceny w internecie?
@Bandurek:

Czy naprawdę, aż tyle czasu trzeba będzie czekać na kolejny tom ??

To i tak lepiej niż u Martina ;-)

Note that while I’m optimistic about this being my fall 2020 release, delays could happen if the book doesn’t come out smoothly on the first draft. I’ll keep you updated with regular posts. A lot will depend on how long the revisions take.

Status: Book Four is my main project
Co do książki to "Dawca Przysięgi" rzeczywiście jest słabszy od poprzednich tomów jak to sugerują oceny w internecie?


W "Dawcy przysięgi" super jest rozbudowana postać Dalinara Kholina (moja ulubiona bohater całego cyklu). Poznajemy jego przeszłość. Tutaj książka u mnie bardzo plusuje ale wg mnie końcówka jest straaasznie rozbudowana i przeciągnięta. Opisy scen walki trochę przynudzaja. Zakończenie mogłoby pozostać bardziej "otwarte" trzymające w napięciu.