Wpis z mikrobloga

Jak zabrać się do "rozbierania"/deserializacji przykładowego wyniku od zapytania z API? Konkretniej wyciągam coś z API w formie JSONA/czegokolwiek i w jaki sposób mogę to przerzucić do konkretnych zmiennych/bazy danych cokolwiek?

Wrzucić wszystko co dostałem do string? Czy wcześniej stworzyć strukturę/klasę i utworzyć obiekt i przekazać wartości do niego?

Jak mogę rozróżnić które dane z wyniku requestu mnie interesują? Np. żeby ignorował, przecinki, nawiasy które są używane do serializacji wyniku?

#naukaprogramowania #cpp
Metoksyfenidyna9 - Jak zabrać się do "rozbierania"/deserializacji przykładowego wynik...

źródło: comment_HQP5Nv2fElb60VVK6D4zOTH7WyvtA6cL.jpg

Pobierz
  • 10
@asunez: Już zabieram się za przejrzenie tego. Jednak pytanie luźno dotyczy JSONa, bo koniec końców chciałbym złapać w jaki sposób mogę zabrać się za deserializację jakiegokolwiek requesta czy to od JSONa czy od Tomka i jego API napisanego na zaliczenie przedmiotu, a wciąż działającego gdzieś. A za bardzo nie wiem jak do tego się zabrać. Taka pustka wewnętrzna.
Jak zabrać się do "rozbierania"/deserializacji przykładowego wyniku od zapytania z API? Konkretniej wyciągam coś z API w formie JSONA/czegokolwiek i w jaki sposób mogę to przerzucić do konkretnych zmiennych/bazy danych cokolwiek?

Wrzucić wszystko co dostałem do string? Czy wcześniej stworzyć strukturę/klasę i utworzyć obiekt i przekazać wartości do niego?


@Metoksyfenidyna9: zrób funkcję, który przyjmuje string a zwraca twoją strukturę. W c++ nie da się mapować automatycznie jsona do struktur, więc musisz