Wpis z mikrobloga

Życie pięknie zaskakuje. Kiedyś mocno się zajmowałem "oraniem lewaków", aż w końcu... sam się nim stałem :)

Podziękowanie za oświecenie wszystkim użytkownikom tagu #neuropa - good job!

#4konserwy - na moim przykładzie jest jeszcze dla was nadzieja na przejście na jasną (lewą) stronę mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 65
  • Odpowiedz
humanizm


@waro: materialistyczna antropologia pewnie i jej głębia xD

Co mnie przekonało? Mógłbym o tym napisać pracę magisterską ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale najważniejszy powód to chyba zrozumienie dlaczego mam takie, a nie inne poglądy - pod względem psychologicznym. (A była to przykładowo niechęć do wyróżniania się w konserwatywnym towarzystwie).


Czyli w zasadzie to nigdy nie byłeś prawakiem tylko customem politycznym.
  • Odpowiedz
xd

xd


@Djakninn0: Ale z czego teraz dokładnie beka? Humanizm to akurat jedna z podstaw i oświecenia, i marksizmu, choć rzecz jasna nie jest to jedyny rodzaj humanizmu. Że racjonalizm i niejednoznaczność pojęcia?

@waro: Co do humanizmu, to jeszcze ujdzie, ale samo określenie „racjonalizm” jako lewicowe jest już zwyczajnie bałamutne. Jest racjonalizm filozoficzny, i racjonalizm światopoglądowy. Ten pierwszy jest chronologiczne przed drugim i przedstawia pewną postawę poznawczo-ludobójczą: aprioryzm. W
  • Odpowiedz
@shadowboxer: Od razu zaznaczę, że moja bk nie jest do końca racjonalna. Jestem uprzedzony; gdy czytam, że neuropejczyk pisze o humanizmie i racjonalizmie jako wartościach dla niego ważnych, to jakoś nie widzę oświecenia, tylko podejście typu "hurr durr lewica to fakty i logika, a konserwy to gupie debile xd xd, rEAliTy Has a LIbeRaL bIAs chrum chrum". Może się mylę w stosunku do OPa, ale trochę uprzedzeń trzeba mieć, żeby czasu
  • Odpowiedz