Wpis z mikrobloga

Dużo pytań o migomat to wrzucam polecany przeze mnie esab #narzedzia #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #diy #majsterkowanie #inzynieria

Jak dla mnie to minimum do domu, poręczna nowoczesna maszyna z synergią - ceny:
Używka na giełdzie spawalniczej fb ~2,5k
Nowa ~3,7k

Poniżej tego nie warto się pchać w nic - ani w elektrodę ani w tiga bo są bardziej wymagające jeśli mowa o skillu i zupełnie niepraktyczne do domowego warsztatu. Takim półautomatem nawet głupek zrobi co chce - ustawiasz grubość materiału i spawasz, nawet podstawy spawalnictwa nie są niezbędne #siqpoleca
suqmadiq2ama - Dużo pytań o migomat to wrzucam polecany przeze mnie esab #narzędzia #...
  • 52
@suqmadiq2ama: akurat magnum to moja trzecia spawarka. Nie mam po prostu zwyczaju spuszczania się nad firmową naklejką, jeśli jest urządzenie tańsze i spełniające w 100% moje potrzeby to nie widzę sensu dopłacać do czegoś droższego. A jak kiedyś padnie to kupię kolejny, świeży model, stać mnie bo za wcześniejszy świadomie nie przepłaciłem.
Poniżej tego nie warto się pchać w nic


@suqmadiq2ama: no tak Ci powiem szczerze nie do końca... Nie popieram dziadostwa w stylu tego sprzedawanego w Lidlu, ale mozna również zapolować za starym, transformatorowym Kemppi. Czasem można wyrwać za grosze do lekkiego remontu, który ogarnie każdy elektryk za flaszkę i ma się [fakt w #!$%@? prądożernego potwora] ale praktycznie niezajebywalnego w domowym warsztacie.

Druga kwestia, że mało kto zdecyduje się na używaną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: no duzo wlasnie ofert taki psi 200 pro lata za 3k na aledrogo i mozna mig/mag mma i tig z niego pluć. Myslalem ze mial ktos stycznosc i sie moze wypowiedziec
@Zielony34: nie kupisz kemppi w tej cenie które warto doinwestować, ta firma jak speedglass i ostatnio esab jedzie na częściach - czyli serwisowaniu, kemppi ma słabe napędy i plastikowe zębatki, nowe kilkanaście K, jak zjedzie do tej wartości to już zwłoki będą.

Ze starych maszyn polecam tylko lincolny, w zeszłym roku tylko lincolny kupowaliśmy, przeżyją mnie w ciężkich warunkach bez serwisu.