Wpis z mikrobloga

Dużo pytań o migomat to wrzucam polecany przeze mnie esab #narzedzia #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #diy #majsterkowanie #inzynieria

Jak dla mnie to minimum do domu, poręczna nowoczesna maszyna z synergią - ceny:
Używka na giełdzie spawalniczej fb ~2,5k
Nowa ~3,7k

Poniżej tego nie warto się pchać w nic - ani w elektrodę ani w tiga bo są bardziej wymagające jeśli mowa o skillu i zupełnie niepraktyczne do domowego warsztatu. Takim półautomatem nawet głupek zrobi co chce - ustawiasz grubość materiału i spawasz, nawet podstawy spawalnictwa nie są niezbędne #siqpoleca
suqmadiq2ama - Dużo pytań o migomat to wrzucam polecany przeze mnie esab #narzędzia #...
  • 52
@suqmadiq2ama: dostałem raka od tego wpisu

wydawać 4 k za miga do zabawy w domowym wasztacie? to chyba jak się sra pieniędzmi

w pracy mam adler inmig 202 - kosztuje jakieś 1,5 k - od trzech lat dzień w dzień po kilka godzin pracuje
lepiej nie będę mówić chłopakom, że to gówno bo przestaną spawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

drugi migomat to Telwin Mig 400, który kosztuje
@suqmadiq2ama: a co to ma do rzeczy skoro spawa spawacz i jest zadowolony z narzędzia?

to może ja Cię zapytam czy miałeś do czynienia z adlerem? ;)

poza tym nie umiem spawać - a za pomocą telwina jak i adlera bez problemu pospawałem sobie proste konstrukcje w stylu ramek pod szafki - więc mogę powiedzieć, że jest to dobra spawarka do użytku domowego.
@suqmadiq2ama: czy Ty umiesz czytać czy opiekun schrzanił robotę przy próbie wytłumaczenia Ci co napisałem?

1. spawacz jest zadowolony [właściwie to dwóch spawaczy]
2. adlerem pospawałem nie umiejąc spawać - więc główny atut esaba odpada
3. kosztuje 3 razy mniej

to są 3 główne powody dla których uważam, że nie masz racji