Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie odważne, że ludzie z wykopu to często nie są inteligentni ludzie. I to na podstawie znaleziska o Watsonie i rasizmie odważnie stwierdzam. Większość ludzi po prostu uznała jak twórcy "nczasu" (a pamiętajmy, że dosłownie za każdym razem jak publikowany jest "nczas" to ginie jeden rozum i jedna godność człowieka), że lewacy to głupi ludzie, którzy sprzeciwiają się z POTĘŻNYM autorytetem w dziedzinie biologii. Oczywiście od razu wylało się troszeczkę rasizmu, a nawet co zaskakujące seksizmu. Jeden gość, którego nick mogę podać w komentarzu, dyskutując z jakąś użytkowniczką zauważył, że ma inne zdanie od niego i zaczął do niej pisać dosłownie "wracaj do garów" DX. A problem z całą sprawą tyczy się głównie tego, że czynniki wpływające na inteligencję i stopień ich wpływania na inteligencję to wciąż temat, w którym prowadzi się badania. +Istnieje zjawisko w psychologii określane jako "zagrożenie stereotypem". Ja oczywiście sam uznaję się za bardzo inteligentnego człowieka, członka nowoczesnego progresywnego społeczeństwa ludzi mądrych. Dziękuję i pozdrawiam.
#nauka
#4konserwy
#rasizm
#nadtag
#bekazpodludzi
  • 19
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar

Ja oczywiście sam uznaję się za bardzo inteligentnego człowieka, członka nowoczesnego progresywnego społeczeństwa ludzi mądrych

xD

Dziękuję i pozdrawiam.


POZDRAWIAM, ZAORANE

T Y L E W T E M A C I E
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: No tak, bo odkrycie helisy DNA i nobel z biologii, to takie tam drobne osiągnięcie, jak można noblistę nazywać autorytetem w swojej dziedzinie. To, że kierował zespołem noblistów też nic nie znaczy wszak nie jest to inteligenty i progresywny człowiek.
  • Odpowiedz
Ale z biegiem czasu jego autorytet zmalał troszeczkę. Tym bardziej, że publicznie zaczął głosić tezy, które na gruncie nauki są no...bardzo blisko absurdalności


@NonOmnisMoriar: nie zmalał, jest wybitnym genetykiem i wypowiadał się w dziedzinie genetyki. Bliskie absurdu są stwierdzenia, że geny nie mają wpływu na zdolności intelektualne chociaż wszyscy się zgadzają, że na wszystko inne jednak wpływ mają.
  • Odpowiedz
@_komentator_: Nie. Z czego wynika niższy poziom inteligencji na terenie Afryki. Zresztą same wypowiedzi Watsona to są naprawdę #!$%@? dx. Choćby cytując wiki:
"14 października 2007 The Sunday Times opublikował wywiad z Watsonem, w którym wyraził on wątpliwości, co do rozwoju Afryki stwierdzając, że polityka społeczna w tej kwestii opiera się na przekonaniu, iż przedstawiciele rasy czarnej dorównują inteligencją przedstawicielom rasy białej. Tymczasem badania pokazują, że jest inaczej"
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: widać czym się różni wykop od środowiska naukowego. Dla wykopu noblista będzie autorytetem i wszystko co powie to prawda. Dla środowiska naukowego noblista to osoba, która otrzymała nagrodę, ale nie ma żadnego powodu, żeby jego wypowiedzi traktować jako bardziej prawdopodobne, niż jakiegoś młodego doktora.
  • Odpowiedz
Ja oczywiście sam uznaję się za bardzo inteligentnego człowieka, członka nowoczesnego progresywnego społeczeństwa ludzi mądrych.


@NonOmnisMoriar: masz prawo, ale sądze że większość z tych których krytykujesz też ma o sobie takie zdanie.
Ja wole postawę samokrytyki i dystansu do samego siebie, to nie takie łatwe, zwłaszcza gdy człowiek znajdzie się pod ofensywą. Myśle że w takiej postawie jest więcej godności człowieka, a i rozumowi lepiej służy.

Co do ogólnego mlaskania o
  • Odpowiedz
14 października 2007 The Sunday Times opublikował wywiad z Watsonem, w którym wyraził on wątpliwości, co do rozwoju Afryki stwierdzając, że polityka społeczna w tej kwestii opiera się na przekonaniu, iż przedstawiciele rasy czarnej dorównują inteligencją przedstawicielom rasy białej. Tymczasem badania pokazują, że jest inaczej


@NonOmnisMoriar: skoro badania pokazują inaczej, to dlaczego #!$%@? odpowiedź? Fakty są niezgodne z twoimi progresywnymi myślami?
  • Odpowiedz
@_komentator_: @TwojStaryToKorniszon: No w sumie racja, nie zgadzają mi się fakty naukowe z moim progresywnym myśleniem, racja. To teraz popatrzmy na tę wypowiedź i fakty. Polityka społeczna w kwestii rozwoju Afryki powinna być oparta na faktach. To teraz nie wiem...jestem głupim lewakiem i wydaje mi się, że słowo "polityka społeczna" może oznaczać działania państw Europejskich i ogólnie pomoc dla Afryki. Albo może też oznaczać traktowanie tych ras w jakiś określony
  • Odpowiedz
Nie za bardzo rozumiem o co tutaj chodzi.


@NonOmnisMoriar: ewidentnie widać
mieszasz jakieś fakty, idee, koncepcje
uczepiłeś się tych "afrykańskich" krajów (nie wiem dlaczego z wielkiej litery piszesz przymiotniki)
OP pisał o biologii i badaniach naukowych nad różnicami rasowymi, a ty mi tu z "polityką społeczną" wyskakujesz
nie bardzo jest z czym polemizować bo nie skonstruowałeś żadnych konceptów tylko wyplułeś z siebie jakieś frazesy
  • Odpowiedz
: A jak jeszcze dodamy do tego fakt, że czynniki środowiskowe wpływają na inteligencję i istnieje coś takiego jak "zagrożenie stereotypem" t


@NonOmnisMoriar: dalej ma sens. Znaczy tyke, że obrócz genów ważne są czynniki środowiskowe. To jak z masą ciała. Można mieć skłonnkści do tycia ale ciężką pracą powodujesz, że nie jesteś spaślunem.

To teraz popatrzmy na tę wypowiedź i fakty. Polityka społeczna w kwestii rozwoju Afryki powinna być oparta na
  • Odpowiedz