Wpis z mikrobloga

Taka mnie myśl natchnęła odnośnie produktów #apple w Polsce.
A dokładnie tzw polska mentalność w stosunku do tych produktów, chyba to można podpiąć pod #polak
Ten wieśniacki i cebulacki stan umysłu, który karze mówić że posiadanie i używanie produktów apple podchodzi pod jakiś nieokreślony prestiż i wyższy status społeczny osoby, która to ma. To jest bardzo zabawne, biorąc pod uwagę to że żyjąc prawie 7 lat zagranicą i często siedziąc po angielskiej stronie internetu nigdy nie spotkałem się z osobą, która by powiedziała, że "apple jest dla ludzi a android/windows dla plebsu". Wręcz przeciwnie, ludzie krytykują apple i ich użytkowników z góry na dół, robią podś#!$%@? z ekranów 700p na telefonach, wyzywają użytkowników apple od frajerów, którym apple wciska kit i syf. Oczywiście, to też się powoli do Polski przenosi z zachodu, nie zmienia to faktu że apple tam nigdy nie był uważany za coś "wow ale prestiżowe", raczej jako "overpriced piece of junk".
Polacy uważają że produkty apple mają dobrą cenę, bo są dobre, na zachodzie uważają że ceny apple bierze z kosmosu za ten sam kawałek metalu co konkurencja. W Polsce #samsung to szajsung, na zachodzie firma która oferuje bardzo dobry sprzęt, który specami przewyższa apple.
Tak tylko piszę, bo uważam taki kontrast świadomości zabawny

#uk #heheszki #bekazpodludzi #pcmasterrace
  • 18
@Nedkely: przestań uogólniać wszystko dla obu stron, to ze ty tak myślisz nie oznacza, że faktycznie tak jest. nie znam osoby, która kupowałaby sprzęt Apple, po to aby poczuć prestiż. Wiekszosc wybiera to, bo jest po prostu ladne i wpasowuje sie w ich gusta estetyki.

a jesli to pasta to niestety sie złapałem
@Nedkely: Co mnie interesuje jak jest za granicą, widzę jak to wygląda u nas. Bardzo często spotykam się z sytuacją gdzie osoby, które nie mają pieniędzy na jakiś wyjazd, wyjście do knajpy na lepsze jedzenie, mają kupionego iphona za ostatnie pieniądze. To jest jak samospełniająca się przepowiednia, wiele osób kupuje tylko dlatego te telefony, bo każdy wie, że są drogie.

Znam nawet parę osób, które specjalnie jechały na truskawki na wakacje
W Polsce #samsung to szajsung, na zachodzie firma która oferuje bardzo dobry sprzęt, który specami przewyższa apple.

@Nedkely: xDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tyle mogę napisać, jako były posiadacz dwóch flagowców Samsunga.

A opinie po "zachodniej stronie internetu" są dokładnie takie same jak na Wykopie - różne.
@Murasame: przecież jak byłem młodszy to sam pracowałem sezonowo, żeby zarobić sobie m.in. na smartfon (wtedy to był HTC) i nadal nie widzę nic złego w tym, ze ludzie zbierają na konkretny cel XD
@Murasame: E tam. Póki sam na to zarabia, nie popada w jakieś problemy finansowe itp. to może to być i 8x droższe i nadal jest ok. Skoro idzie do pracy żeby na to zarobić to chyba jest to poprawne zachowanie?
@Murasame: Komentuję tylko ten akapit:

Znam nawet parę osób, które specjalnie jechały na truskawki na wakacje i kupowały za to telefon xD Sorki, ale tak wygląda rzeczywistość wielu osób.


Powinienem to dodać na początku. Mój błąd.