Wpis z mikrobloga

Nieuchronnie zbliża mi się termin badania lekarskiego do prawa jazdy. Dostałem je na 5 lat i mam wpisane, że noszę okulary. Wada mi się zmniejszyła i zależałoby mi mieć to prawko na trochę dłużej niż 5 lat. Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Polecacie jakiegoś lekarza z którym idzie się dogadać w tej sprawie (możecie pisać na priv)?
Ogólnie gdzie najlepiej się zgłosić na takie badanie?

#okulista #lublin #lekarz #prawojazdy
  • 10
@SSH: Ja wiem, ale jednak te 300 zł to dla mnie sporo pieniędzy, by tak co 5 lat wydawać tylko dlatego, że mam wadę wzroku. Co gorsze znam osoby, które nie mają -0,5 jak ja, a -3 i mają prawko na 15 lat, bo "oczywiście są okazami zdrowia..". Wiem, że są lekarze, którzy podpisują na 15 lat badania, tylko szukam namiaru.
@SSH: Ja niestety trafiłem na moment, kiedy podnieśli samo badanie na 200 zł, plus dokument 100 zł. Żałuję, że nie pomyślałem i na to pierwsze badanie poszedłem w okularach. Inni poszli bez, nawet nie mieli sprawdzanego wzroku, odnotowane, że nie noszą okularów i pyk prawko "bezterminowe".
@kubekdziubek: jeśli nic ci się z oczami nowego nie dzieje, wada jest ustabilizowana (a z tego co mówisz niestety nie jest - chyba że to zmiany mieszczące się w normie z powodu wieku) i masz już trochę lat i stażu w noszeniu okularów, to lekarz może (ale nie musi) wydać orzeczenie na dłużej niż 5 lat. Spróbować nie zaszkodzi. Może da się przekonać