Wpis z mikrobloga

Murki, jaka jest szansa żeby w Warszawie dostać jakąś fajną pracę w następującej sytuacji? :
-20 lat
-technikum budowlane
-studia przerwane przed końcem semestru z perspektywą na inny kierunek (była informatyka, myślę o językach)
Nie chodzi o mityczne 15k, a jedynie o to żeby to była praca gdzie idzie się czegoś nauczyć. Chciałbym mieć coś fajniejszego niż magazyn/sieciówka ubraniowa/McDonald's, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie od tego trzeba będzie przynajmniej zacząć. Myślę o przeprowadzce i zastanawiam się gdzie szukać takiej pracy i na co liczyć. Niby nic nie strace, bo gorzej, niż w moim mieście 70k z polski b nie będzie, ale może ktoś doświadczony mógłby mi powiedzieć jak się nastawiać.
#praca #pracbaza #studia #warszawa #kiciochpyta
  • 15
@r4do5: Jak szukać takiej pracy? Pytanie brzmi idiotycznie, ale mam wioskową mentalność pracy i dopiero dowiaduje się o istnieniu pewnych stanowisk i zawodów. Ciężko o pierwszą prace w tych gałęziach?
@WARKUTONU: Zbyt dużo o tym nie wiem ale, bo to nie moja branża. Sprawa wygląda tak, że w dzisiejszych czasach na wszystko trzeba szukać klientów, wszystko trzeba sprzedawać i takiej pracy jest mnóstwo. Szukasz na portalach z ogłoszeniami o pracę np. pracuj.pl ogłoszeń typu sprzedaż/sprzedawca/przedstawiciel handlowy itd. Tylko trzeba uważać, bo dużo ogłoszeń w tej branży to totalny scam.

Sprzedawać można wszystko: usługi telekomunikacyjny, usługi bankowe, ubezpieczenia, samochody, mieszkania, oprogramowanie albo
@r4do5: Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Odpaliłem pracuj.pl zaraz po podjęciu decyzji o przeprowadzce, ale właśnie brak ogłoszeń dla kogoś startującego od zera, a tym bardziej bez 3/4 roku studiów mocno mnie zdołował, dlatego pytam tutaj. W takim razie będę dalej szukać, ustawie sobie konkretniejsze filtrowanie i zobaczymy jak będzie szło. Studia o jakich myślę to lingwistyka, która właśnie podobno dają spore pole manewru w późniejszych poszukiwaniach ze względu na niezawężanie się
@WARKUTONU: Nie skupiaj się aż tak na studiowaniu, ja zrobiłem ten błąd. Musisz wyczuć o co chodzi w ogłoszeniu. W większości wpisują różne wymagania, bo mogą ale one nie są konieczne.

Ja ostatnio przegapiłem swój przystanek autobusowy, później byłem przekonany, że autobus dalej dojedzie w inne miejsce, w końcu dojechałem gdzieś gdzie nie przypominam sobie, żebym wcześniej był xD.

Nie ustawiaj jakiegoś filtrowania, jak masz czas to jedź po wszystkich ofertach,
@WARKUTONU: Jeśli lubisz to branża remontowo budowlana bierze wszystkich. Zarobki można uzyskać wyższe niż wiele osób na niskich stanowiskach w korpo.

Tylko warunek trzeba to lubić i chcieć. Mam znajomego, który rzucił bycie dyrektorem handlowym i robi remonty, jest niesamowicie usatysfakcjonowany.
@BajerOp: na praktykach nie położyłem ani jednej płytki przez 1,5 roku xD Uczyli tylko murowania i tynkowania, o płytki prosiliśmy nawet sami dla siebie, ale jak to w polskiej edukacji - albo się nie chciało nauczycielom, a jak sie innym chciało, to nie było materiałów ¯_(ツ)_/¯ nawet cegły pamiętały czasy moich rodziców, a zaprawa do zeskrobania z cegieł i znów do kastry. W pewnym momencie było tam więcej brudu, niż wapna