Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

Spełniam noworoczne postanowienie, wczoraj pierwsza wizyta na siłowni. Mam wykupionego trenera personalnego oraz karnet na 12 miesięcy. Przez ostatnie 35 lat nosiłem brzuch, jajeczko typowe, różowa ciągle mówiła, że jej się on podoba ale ja w głębi wiedziałem, że też by chciała abym zrzucił i podniósł standard zdrowia fizycznego (a co za tym idzie również psychicznego).

Wczoraj - 2 godziny ciągłej pracy, wszystkie partie ciała od góry do dołu. Dzisiaj szybciej bym powiedział która część ciała mnie nie boli, ale myślę, że z czasem to przejdzie i będzie warto.

Zalecenie od trenera - powoli powtarzać ten trening przez najbliższy miesiąc a potem rozdzielenie. Chodzić na siłownię co drugi dzień i nie szaleć.

Oficjalnie rozpoczynam swój rok zdrowego trybu życia - zero śmieciowego jedzenia, "japońska dieta" czyli ryż, ryby, jajka, warzywa i owoce no i co drugi dzień siłownia. Życzcie mi szczęścia i wytrwałości!

A do bardziej zaawansowanych pytanie - jakie suplementy (typu białko itp) powinienem kupić i jak optymalnie je spożywać?

A no i dzisiaj mi stuknęło bordo z tym wpisem (òóˇ)

#dziendobry #silownia #postanowienienoworoczne #zdrowie
  • 32
@Nadrill: Nie mam jeszcze, trener powiedział, że mam mu zrobić tygodniowy spis co jem, pisać szczerze nawet o "słodyczach" które podjadam, a on mi to sprawdzi, wyrzuci co niepotrzebne i ułoży.

@Beczkowy: Potrafisz powiedzieć "pi*oko" jak to cenowo wygląda? Jest to jednorazowa wizyta czy trzeba z dietetykiem non stop współpracować?

@Estetykatopodstawa: na chwilę obecną jedyne co mi polecił to białko serwatkowe po treningu, te w paczce po 1kg. Pytam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cryolite: Janusz z siłowni przepisze Ci nawet za 50zł. Ja miałem robione po znajomości i zapłaciłem 150zl. Ogólnie rzecz biorąc, to przepisuje Ci ile masz jeść kcal dziennie w zależności jaki efekt chcesz osiągnąć i jakie treningi prowadzisz i w jakich godzinach. Do tego powinien dopisać przykładowe dania jakie powinieneś jeść w danych godzinach. Później jak już będziesz miał przepisane kcal na posiłki, możesz sobie je sam konstruować (są kalkulatory liczące
@beczkowy: @nadrill: Rozejrzę się za dietetykiem który zrobi mi skład ciała i ułoży coś sensownego. Dzięki wielkie.

@MarianAlkoholik: Halo, ja pierwszy raz w tym świecie, ja tam nic nie wiem co i jak xD

@banciur: zakwasów nie miałem rano mimo że przeciągnął mnie wczoraj do szczytu wytrzymałości, powiedział co zrobić wieczorem, jak samemu rozmasować mięśnie i o dziwo jedyne co czuje to ból całego ciała ale ruszam się
@Grooveer: Jedna wizyta w tygodniu, średnio 4-5 stówek w miesiącu. Układa mi plan ćwiczeń na tydzień, pokazuje dokładnie jak wykonywać ćwiczenia, opisuje na jakie partie ciała i w jaki sposób dane ćwiczenie działa, dobiera mi wagę odważników na maszynach żebym się nie rozkleił, stoi "24/7 nade mną" i poprawia błędy w ćwiczeniach. Ogólnie czuję, że kasa nie wywalona w błoto na kogoś kto tylko powie "idź rób to i to" ale