Wpis z mikrobloga

@HalfGod: Zgoda, ale obowiązek to nie bardzo. Czasami są takie sytuacje, gdy czerwony musi wjechać na pas, na który chce wjechać również zielony na przykład z powodu zawrotki, która znajduje się 50 m dalej i na którą możliwy wjazd jest tylko ze skrajnie lewego pasa, najczęściej w takich sytuacjach czerwony ma również nakaz jazdy w prawo przy takim układzie skrzyżowania.
nie ma żadnego obowiązku zajmowania skrajnego pasa

Kodeks ruchu drogowego, polecam z uwagą przeczytać punkt czwarty:

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się
Co najmniej połowa troluje( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rybonur: jeżdżąc po różnych miastach. Niestety nie trolują. Oni są naprawdę przekonani, że mogą pojechać zielonym przed czerwonym. Nawet nie wiem ile razy hamowałem, trąbiłem itp w takiej sytuacji.
@JessPinkman: @HalfGod: @WydajnaJednostkaIndywidualna: @Serghio: @rybonur: @KiedysBilemRekordyWDeluxeSkiJump: @gumpa_bobi: @Night_Shift_Supervisor: @HalfGod: @radziol88: @Informacja_o_cookies:

https://www.google.com/maps/@50.1619887,18.9180924,3a,75y,93.14h,67.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5MshEJpuiN5ZFaxKAASNWw!2e0!7i13312!8i6656

A co powiedziecie o tym, kto ma pierwszeństwo, czerwony zawracając (jest na DK) czy ten, którego będzie miał po swojej prawej (droga po lewej od auta, pusta, obok tira, ze znakiem ustąp pierwszeństwa)