Wpis z mikrobloga

#babcia #dzienbabci #pytanie #tvbox #filmy

Mircy! Mam babcię lvl 90. Babcia ogarnia sporo technologicznie: np. sprawnie posługuje się telewizorem i dekoderem UPC, ale też odtwarzaczem dvd z wsadzonym pendrajwem. Umie odpalić film z tego pendrajwa no i z płyty dvd. Ale ten odtwarzacz to straszne gówno: nieporęczne menu, zacina się, zamula. No, dramat.

Myślałem o jakimś urządzeniu typu TV BOX. #xiaomi tu miało swego czasu swoją popularność. Ale czy to aby nie za duża dawka technologii na jeden strzał? Tak się zastanawiam nad jakąś najprostszą wersją odtwarzania filmów, które bym dostarczał w formie plików (pendrajw, dysk). Żeby menu było mega proste i bez zbędnych pierdół. Taki TV BOX by się nadał? Macie jakieś swoje typy, albo inne pomysły? :)
  • 14
@Bzyko: @motaboy:

Na szybko taki ranking.

Jak to w ogóle wygląda po odpaleniu? Jakieś menu jest? Coś w stylu APPLE TV? (Dawno temu bawiłem się takim i tylko to kojarzę.) Zastanawiam się właśnie, czy babcia udźwignie takie coś w obsłudze. W sumie ten gówno-odtwarzacz, który posiada, to jest zamuła i zacinanie się i niedziałanie, ale jakoś se z tym radzi. A ja szukam rozwiązania, które by to uprościło i było
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: Pomijając kwestie urządzenia do netflix'a ... pomyślałeś czy treści na natflix zainteresują osobę lvl90 ?
Ja mam wątpliwości ...

Na początek spróbuj razem z babcią wybrać jakikolwiek materiał ... i zobacz ile to zachodu.

Drugi problem to poruszanie się po netfix player ... jest po prostu lipa z wyszukiwaniem odpowiednich treści w tym szajsie ...
@nairamk: Ale ja nie szukam urządzenia do Netflix'a, m.in. ze względu na to gówniane wyszukiwanie. :) To koledzy wspomnieli o tej platformie, a ja w sumie traktuję ją jako ew. dodatek pt. "może babcia łyknie temat, ale nic na siłę". :) Bardziej widziałbym to ustrojstwo jako bazę do wrzucania filmów z plików, które ja przytargam i skopiuję na to urządzenie (na jego dysk / pamięć).

Zdecydowanie również mam wątpliwości na temat
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: No to zmienia postać rzeczy.

w takim razie wybierz urządzenie na którym będziesz mógł wymienić firmware i zainstalować OpenElec / LibreElec
Tam w kodi możesz ograniczyć menu tylko do video i po prostu ma się tylko wybór filmów z listy

Urządzenie android tv box zostanie wtedy sprowadzony do obsługi mediów pod linuxem + Kodi.
Obsługa prosta z pilota "power-on", "power-off" i wybór filmu.

Urządzenie to musisz sobie dobrać - pewnie