Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#samochody #motoryzacja #auto #audi
Mam pytanie do Mirkow którzy są obeznani w temacie, chce kupić sobie audi a3, budżet mam max 20k, wiem że silniki 1.9 są ogólnie lepsze ale 2.0 też nie ma bardzo złych opinii, do tego szósty bieg będzie mi się przydawal. Kolejna opcja, szukać od prywatnej osoby czy w komisach? Przebieg i tak pewnie kręcony tu i tu.. Ktoś może posiada to autko i coś może powiedzieć na jego temat?
  • 10
  • Odpowiedz
Kolejna opcja, szukać od prywatnej osoby czy w komisach?


@mateusz-zahorski: serio? Naprawdę o to pytasz?

Przebieg i tak pewnie kręcony tu i tu.


@mateusz-zahorski: Liczy się stan auta. Polaki biedakhi patrzą na przebieg kupując 15 letnie auta, dlatego 95% aut jest kręconych (i to często grubo, o ponad 200k). To jaki jest stan licznika i czy był zmieniany - w starym aucie w ogóle nie powinno Cię zastanawiać.

PS: Tag
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: auta komisowe są często (w sumie to zawsze poza szrotami do 2k) odświeżane w miarę możliwości. Idzie czyszczenie, pranie tapicerki, plak na plastiki. Auto wygląda na dużo mniej styrane. Bardziej powinien cię interesować stan mechaniczny
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: Zdecydowanie od osob prywatnych. a3 od zawsze byly chodliwe i kupowanie takich aut w komisach to mega ryzyko. Lepiej poszukaj zadbanego auta nawet z przebiegiem kolo 350k od osoby prywatnej. Jezeli ktos dbal o auto to taki przebieg dla diesla to nic strasznego. Trzeba jednak sprawdzic turbiny, dwumase, rozrzad, sprzeglo czy byly robione, bo jesli nie bedziesz mial posowadczenie to na start mozesz miec 5k do wylozenia.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: nie ma co sie oszukiwac. Znalazienie ponad 10letniej A3 w dieslu z przebiegiem kolo 200k graniczy z cudem. A jesli juz sie trafi to cena bedzie adekwatna do przebiegu stanu.
Duze przebiegi bedziesz robic? Nie wolisz kupic benzyny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiu_id: właśnie chyba benzyna, do tej pory jeździłem dieslem więc jakoś tak do niego mnie ciągnie. Miesięcznie 1200 około, +-200 do tego w zimę na narty raz w miesiącu 200km a w lato wyjazd nad morze np 1200km
  • Odpowiedz
@grzesiu_id: no tak, bo jak ktoś kupił dwa lata temu w komisie i teraz sprzedaje jako osoba prywatna, to nagle auto stało się lepsze. Ja mam 19 letniego diesla z 255 tysiącami, ale znalezienie 10-letniego diesla, które nie było używane służbowo, a najczęściej prywatnie do 200 graniczy z cudem? Przestań mącić ludziom w głowie, tylko dlatego, że wcisnęli Ci szrot.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: 1.9 niekoniecznie będzie lepszy od 2.0, a szósty bieg ma prawie identyczne przełożenia co piąty w tych dwóch silnikach na pompowtryskach. Ogólnie poczytaj trochę na temat oznaczeń silników, pomysł czy rzeczywiście chcesz się pchać w takiego diesla. Lepszym pomysłem jest wyszukanie 1.6 105 koni, MPI i zagazowanie tego:)
  • Odpowiedz