Wpis z mikrobloga

chcaiłbym zacząć przygode z yerbą, ale nie mam pojęcia jaki zestaw na start sobie kupić?
czy te droższe są warte swojej ceny i nie nalezy oszczędzac?
czy może bez sensu wyrzucać więcej hajsu?
jakie matero i jaka bombilla najlepiej sie sprawdzą?

#yerbamate
  • 6
@SzCzoteckY: jeśli zaczynasz to kup sobie najtańsze bombille, najlepiej dwa rodzaje - "sprężynkę" i "sitko", wtedy sprawdzisz jaki rodzaj bardziej Ci pasuje. Ja zawsze używałem najtańszych, jak zbierało się na nich dużo osadu to wywalałem i kupowałem nową.
Co do matero, tykwa jest genialna, yerba z niej zupełnie inaczej smakuje. Tylko trzeba o nią dbać. Jeśli nie, to ceramika, ale na dzień dobry możesz używać zwykłego kubka albo szklanki. Serio.
goferek - @SzCzoteckY: jeśli zaczynasz to kup sobie najtańsze bombille, najlepiej dwa...

źródło: comment_zt1S1dLeud5Tnw4c5QopL0I1BSUN4hGj.jpg

Pobierz
@SzCzoteckY: naczynko zbędne, ja pije w fajnym kubku bo ma ucho i nie parzy w ręce, co do yerby to kup sobie na pewno Verde Mate Green, ja bardzo polubiłem cactus. Green nie jest suszona dymem, wiec nie ma tego posmaku dymnego, który na początku może przeszkadzać.
@SzCzoteckY:
Według mnie tak na sam start matero jest zbędne - jak się okaże że to nie to, to kasa leci w błoto, a słabe matero wg. mnie w ogóle bardziej przeszkadza niż pomaga. Możesz sypnąć yerbe do zwykłego kubka i jest super. Jeżeli jednak się uprzesz, to:
1. Unikaj tylko drewnianych (pękają i same z nimi problemy)
2. Mam też złe wspomnienia z ceramicznymi: https://warsztatherbaty.pl/400-large_default/matero-ceramiczne-peru-brazowe-350-ml.jpg - nie ma za to
@SzCzoteckY: Kup najtańszą bombillę - po co przepłacać, jak możesz się nie rozsmakować w yerba mate.
W naczyńko nie inwestuj na początek. Syp do kubka. Co do samego suszu, to kup to, co Cię przekona opisem i opiniami w necie. Każdy ma inny gust i ja mogę ci polecić np. Playadito, które komuś innemu kompletnie nie podchodzi. Z yerbą jest tak, że każdy trochę inaczej dobiera swoje ulubione ziele.
Po prostu