Wpis z mikrobloga

#samochody

wykopki kochane, doradźcie "bo sie znacie":
- spędziłem parę tygodni szukając sobie pierwszego auta po zrobieniu prawa jazdy, niestety przekonałem się że używki to mina na minie miną poganiana, oszuści, cofane liczniki , auta po opłatach cudem tańsze niż przed sprowadzeniem wartość auta w rajchu (auta do których handlarz dokłada 20% lol, hasztag filantropi ), zalutowane wystrzelone airbagi itd,
ponadto jako osoba która prawo jazdy ma od ... 2 tygodni nie mam żadnych zniżek (rodzic nie żyje, drugi nie ma prawa jazdy, nie zarejestruje auta na kogoś) i pakiet OC/AC (żeby nie ukradli) wyniesie mnie od 4-6 tysięcy (warszawa, praga, trzymanie auta na ulicy na blokowisku), pomyślałem "chyba kupię nowe auto",
- cenowo najtaniej mi wychodzi (tu jest zong, mam ograniczone prawo jazdy tylko do automatów, nie pytajcie czemu), że najtaniej mam 3 auta (pakiet ubezpieczeń przy nówce w salonie to np. 1400 zeta):
- Corsa Opel 1.4 90 KM 130 Nm,
- Tipo Fiat 1.6 wolnossący 110 KM, 152 Nm,
- Kia Rio 133 Nm, 100 KM, 1.4 DOHC
te 3 auta są za tą samą cenę powiedzmy 54-56 tysięcy dla mnie , co doradzacie, co tanie, co mniej awaryjne,
kupił bym coś używanego na nauke jazdy ale... serio jak oglądam oferty (10 do 30 tysięcy) to albo oszusci-komisy albo jak ktoś sprzedaje to rozjechany na maxa "1.4 TSI w wersji EA 111" - ludzie nie pozbywają się DOBREGO auta, ludzie pozbywają się jak już coś wali i trzeba wydać kupe kasy na naprawy albo ... wszystko fajnie tylko "w wersji silnika 1.4 TSI EA 111" o którym legendy mówią "że co 30 tysięcy km serwis za kilka tysięcy" itp. ogłoszenia plus to nieszczęsne OC AC wynoszące kilka tysięcy (nie mam zniżek, jestem zameldowany blisko centrum, auto stało by pod blokiem, AC obowiązkowe u mnie bo w mojej okolicy ostatnio dresiarze spalili 3 auta, psychiczna kobieta z bloku lubi porysować kluczem auta a nic jej nie można zrobić bo ma 82 lata, oraz jakiś dresik testował wiatrówkę na szybach ludziom)
p.s.
wchodze (przykład) na ogłoszenie Pełżota , wszystko ładne, prywatny właściciel, od nowości w Poland, nie cofał, dbał, mył... no to dawaj w google "używany peżo 308" i artykuły o awariach "gama silników okej, tylko nie bierzcie 1.6 TDI"- no i zgadnijcie w jakiej wersji za 25 tysięcy ów peżot z ogłoszenia ... dlatego boje sie używek - jak auto dobre to nie sprzedajo ludzie , nie chce wywalić w błoto 30 tysięcy czy 20 (plus 5 AC)
  • 67
  • Odpowiedz
@malinowydzem: a koszty serwisów KIA, FIAT, OPEL - co wyjdzie taniej w eksploatacji (przeglądy, części padające ) na gwarancji trzeba w ASO wiadomo , ponoć KIA najdrożej , prawie 2 razy drożej za przegląd gwarancyjny niż Fiat/Opel , a jak się doda, że KIA 3 tysiące więcej niż Corsa
  • Odpowiedz
@vilas: Kia robi chyba co dwa lata przegląd tylko. Tzn tak było 3 lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Fiat to parchło straszne - po 2 latach będziesz klnął na to auto. Opel powoli będzie na częściach od PSA to możliwe, że te nie będą drogie a wręcz powinny być tańsze. Kia fakt - co do serwisu to słono kosztuje.
Co do samych przeglądów to po zakupie
  • Odpowiedz
Fiat to parchło straszne - po 2 latach będziesz klnął na to auto. Opel powoli będzie na częściach od PSA to możliwe, że te nie będą drogie a wręcz powinny być tańsze.


@Wasz_Pan: ()()()
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: to wiem bo kolega ma Skode na gwarnacji chcieli w ASO 320 złotych za 3l oleju a on ten sam olej kupił przez alledrogo za 160 złotych za bukłak 4l , świece chcieli 70 złotych sztuka a on 14.99 kupił te same wysyłkowo , podobno bardzo mu marudzili jak przyniósł swoje materiały
  • Odpowiedz
@vilas: tak zawsze można ale te rzeczy muszę być rekomendowane przez producenta i spełniać swoje standardy ale o to i tak nie trudno :).

@Crow7422: co Ci nie rere? PSA przejęło opla i już w tamtym roku pisali, że zyskają na tym klienci.
Fiat (tzn Tipo) to budżetowe auto i masz na YT pełno filmików z nim w roli głównej po roku czy po 2 latach. Spalanie fajne tylko na
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: Czyli fiat jest zły bo spodziewałeś się więcej po 95KM 1.4? Komputer to podobno porażka czyli wiesz że to porażka czy tak sobie zakładasz?
Narzekanie na mało mocy w nowym aucie kosztującym 45k, o takich a nie innych gabarytach jest śmieszne.

Odnośnie Opla, nie wiem od kiedy PSA to jakikolwiek wyznacznik bezawaryjności, chyba że mowa o dostępie do części to faktycznie, jest to jakiś argument.
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: kolega przyniósł ten sam olej co oni mieli, od nich spisał nazwę i kupił , marudzili ale...
bo mówisz nie brać Fiata, z kolei Fiat ma bagażnik 440 litrów i największy gabaryt (co podobno ma znaczenie w trasie) oraz ma 152 Nm (20 Nm więcej) i 10-20 KM więcej (waży z kolei 100 kg więcej), ponoć TIPO nie jest tak awaryjne jak poprzednie Fiaty które faktycznie ludzie przeklinają,
stąd pytanie
  • Odpowiedz