Wpis z mikrobloga

#samochody

wykopki kochane, doradźcie "bo sie znacie":
- spędziłem parę tygodni szukając sobie pierwszego auta po zrobieniu prawa jazdy, niestety przekonałem się że używki to mina na minie miną poganiana, oszuści, cofane liczniki , auta po opłatach cudem tańsze niż przed sprowadzeniem wartość auta w rajchu (auta do których handlarz dokłada 20% lol, hasztag filantropi ), zalutowane wystrzelone airbagi itd,
ponadto jako osoba która prawo jazdy ma od ... 2 tygodni nie mam żadnych zniżek (rodzic nie żyje, drugi nie ma prawa jazdy, nie zarejestruje auta na kogoś) i pakiet OC/AC (żeby nie ukradli) wyniesie mnie od 4-6 tysięcy (warszawa, praga, trzymanie auta na ulicy na blokowisku), pomyślałem "chyba kupię nowe auto",
- cenowo najtaniej mi wychodzi (tu jest zong, mam ograniczone prawo jazdy tylko do automatów, nie pytajcie czemu), że najtaniej mam 3 auta (pakiet ubezpieczeń przy nówce w salonie to np. 1400 zeta):
- Corsa Opel 1.4 90 KM 130 Nm,
- Tipo Fiat 1.6 wolnossący 110 KM, 152 Nm,
- Kia Rio 133 Nm, 100 KM, 1.4 DOHC
te 3 auta są za tą samą cenę powiedzmy 54-56 tysięcy dla mnie , co doradzacie, co tanie, co mniej awaryjne,
kupił bym coś używanego na nauke jazdy ale... serio jak oglądam oferty (10 do 30 tysięcy) to albo oszusci-komisy albo jak ktoś sprzedaje to rozjechany na maxa "1.4 TSI w wersji EA 111" - ludzie nie pozbywają się DOBREGO auta, ludzie pozbywają się jak już coś wali i trzeba wydać kupe kasy na naprawy albo ... wszystko fajnie tylko "w wersji silnika 1.4 TSI EA 111" o którym legendy mówią "że co 30 tysięcy km serwis za kilka tysięcy" itp. ogłoszenia plus to nieszczęsne OC AC wynoszące kilka tysięcy (nie mam zniżek, jestem zameldowany blisko centrum, auto stało by pod blokiem, AC obowiązkowe u mnie bo w mojej okolicy ostatnio dresiarze spalili 3 auta, psychiczna kobieta z bloku lubi porysować kluczem auta a nic jej nie można zrobić bo ma 82 lata, oraz jakiś dresik testował wiatrówkę na szybach ludziom)
p.s.
wchodze (przykład) na ogłoszenie Pełżota , wszystko ładne, prywatny właściciel, od nowości w Poland, nie cofał, dbał, mył... no to dawaj w google "używany peżo 308" i artykuły o awariach "gama silników okej, tylko nie bierzcie 1.6 TDI"- no i zgadnijcie w jakiej wersji za 25 tysięcy ów peżot z ogłoszenia ... dlatego boje sie używek - jak auto dobre to nie sprzedajo ludzie , nie chce wywalić w błoto 30 tysięcy czy 20 (plus 5 AC)
  • 67
  • Odpowiedz
  • 1
@vilas Auta które wymieniłeś w bezpieczeństwie raczej nie mają żadnej przewagi niż 10 letnie auta. Kwestia pakietu i wyposażenia. Z tym automatem +10k to przesada, często są nawet tańsze niz manuale bo droższe w naprawie.. Mniejsza jednak, z tych 3 aut wziąłbym Fiata Tipo, moim zdaniem to bardzo dobre auto, do tego dorzuć jakiegoś bearlocka np na skrzynię, fabryczne zabezpieczenia łatwo złamać. Koszt 1500 zł - 2000 zł a dużo daje serio.
  • Odpowiedz
@Neoplan ABS i poduszki ma mój golf 3 z 97r. Ja uważam że osoba która nie zna się chociaż trochę na mechanice, nie wie jak poszczególne elementy działają i jak mogą się zachować nie powinna wsiadac za kółko. Zwłaszcza że różne sytuacje bywają i co będzie jak ci systemy wywalą lub padną w trasie? Człowiek się uczy pokory na starych autach. Ja dzięki jeździe na golfie nauczyłem się wychodzić z poslizgow, hamowania
  • Odpowiedz
@conTEq: dyrektywa WLTP - nie chce tutaj moich politycznych poglądów zdradzać ale weszła taka dyrektywa, przez to wyleciały ... Dacie z automatami, Twingo , Tipo ... tak , to TIPO które jest to ostatnie sztuki w Polsce , zarejestrowane na dealera , ponieważ nie spełniają nowej normy Euro6D którą w krótce zastąpi Euro7 , więc pewnie, brałbym Dacie z automatem, gdyby była, nie ma , czemu ? WLTP EU i euroekoterroryści
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: a ja uważam że jak ktoś sie nie zna na programowaniu to nie powinien odpalać komputera i ... kurde, każdy ma swoją specjalizacje, a jak nie znasz się na dietetyce i składzie chemikaliów w żywności to jeść nie powinieneś
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: rozumiem że 95% amerykanów ma zrezynowac z prowadzenia, 99% japończyków itd.
eh... jest postęp techniki, a jak kupujesz chlebek to wiesz jaki jest kodeks handlowy spółek cywilnych i na jakiej podstawie ten sklep kupuje chleb od piekarni i jaki VAT płaci piekarnia i na jakiej podstawie zarząd piekarni prowadzi działalność gospodarczą ? albo skąd zboże rolnik zbierał i czy lekarz weterynarii skontrolował zboże... daj spokój, technika jest po to by
  • Odpowiedz
@vilas Ale proszę o nie przekrecanie moich slow. Napisałem o tanim, prostym w konstrukcji aucie którego budowa to głównie silnik przeniesienie napędu i zawieszenie + elektronika, coś z lat 90. Za czym nie będzie płaczu że się porysowal. Co do tych przykładów co podałeś to akurat źle trafiłeś bo ciekawska że mnie osoba i wiekszosc tych rzeczy mimo wszystko wiem xC Jeżdżę teraz na trochę większym sprzęcie niż auto i zanim wsiadlem
  • Odpowiedz
@Miszasan: wychodzi że Tipo ;) a pieniążki chore jesli chodzi o używke, w używce pakiet ubezpieczeń to 4-7 tysięcy bez assistance w nówce 1400 max 1500 z assistance , czyli tak naprawdę cena nówki robi się 56-58 a cena używki za 30 robi się 35 (jak małe B z 1.2 l mimo że 9 letni ) 37 (jak SUV z 2.0 l mimo że 12 letni ), oczywiście różnica nowy-używka nadal
  • Odpowiedz
Zwłaszcza że różne sytuacje bywają i co będzie jak ci systemy wywalą lub padną w trasie?


@ButtHurtAlert: to się nie psuje co 100km, równie dobrze można zapytać co zrobi jak silnik mu padnie albo koło odpadnie. Awarie tego w serwisowanym aucie to bardzo rzadkie przypadki.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: 99% kierowców nie posiada umiejętności, które w realnej kryzysowej sytuacji na drodze będzie potrafiła wykorzystać tak, by poradzić sobie sztruclem lepiej niż przeciętny kierowca nowoczesnym samochodem z systemami. Nie mówię tu o celowym upalaniu na parkingu pod sklepem. Nawet kierowcy rajdowi mówią, że ESP ratuje życie i w normalnych warunkach drogowych polecają z systemów korzystać.
  • Odpowiedz
a jeszcze co ciekawe , u ruskich Dacie są 4x4 w automacie ale tam norm spalania i emisji nie ma... a ceny w Rosji ... Suzuki Vitara 4x4 automat to ... 65 tysięcy PLN, powaga , Renault Duster 4x4 automat to 52 tysiące po przeliczeniu (milion rubli) ale nie zarejestrują w Polsce bo Euro6D nie ma (zmiany prawa z września 2017 bądź 2018) , plus 23% VAT 10% cło i 3% akcyza
  • Odpowiedz
@vilas: No tak, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić to szarpie się na nowe - na pewno posłuży Ci dłużej, więc na dłuższą metę zaoszczędzisz, zarówno na aucie jak i na ubezpieczeniu.
  • Odpowiedz
@Miszasan: wolałbym używany bo by mi zostało oszczędności na jeszcze jedną zabawkę kosztowną czy remont glazury w łazience ale ... serio po tym co na otomoto widzę to serio:
- komisy które są znane z wykopu (oszuści od "to nie był wypadek bo nikt nie zginął" "przebieg w milach" "cena netto pod warunkiem wzięcia u nas pożyczki" "jak miło że pan przyjechał, tamten , akat się sprzedał ale mamy inne w
  • Odpowiedz