Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj pisalem że boli mnie kręgosłup i prywatnie nie mogę zrobić zdjęcia RTG, bo potrzebne jest skierowanie a i tak zapłacę za zdjęcie LOL.
Dzisiaj poszedłem do lekarza rodzinnego, jak to bywa w mojej przychodni, w każdy dzień tygodnia przyjmuje inny lekarz.
Mówię, że boli mnie kręgosłup od tygodnia, teraz mniej i trochę ciągnie na pośladki, i trochę w okolicach piersi.

Od razu dostałem odpowiedz, że to pewnie zapalenie lub dyskopatia.

Zgadnijcie, czy mnie zbadał?
Nie (: siedział sobie cały czas za biurkiem.
LOL razy dwa

Mówię, że wczoraj chciałem w szpitalu zrobić prywatnie zdjęcie RTG całego kręgosłupa i potem dopiero przyjsc na wizytę. To powiedział, że może dać skierowanie (:

Pozdro Mirki,
PS myślę o tym, aby prywatnie zrobić rezonans

#medycyna #lekarz #nfz
  • 6
@jalop: jesli ból promieniuje to ze zdjeciem rtg do neurologa. Ktory powinien zbadac Cie jeszcze przedmiotowo. Wyszuka objawy i je zinterpretuje. Powinno sie udac okreslic jakie struktury są uszkodzone. Jesli nie to predzej tomografia niż rezonans. Pisz mireczku co tam sie okaze i wolaj. Co bede wiedziala to podpowiem
@jalop: na badanie rtg/tk prywatne i tak trzeba mieć skierowanie ze względu na to, że w nich używa się promieniowania jonizującego i nie można ich robić ot tak sobie. Mam nadzieje, ze Ty to skierowanie dostałeś!