Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Podpowiedźcie co robić. Byłem dzisiaj na rozmowie o pracę z firmie zajmującej się enwrgetyką. Powiedzmy, że w elektrowni. Mała, ale elektrownia. Aktualna praca to latanie po całym świecie na statki w celu naprawy silników. Chcę znaleźć coś nowego co byłoby stacjonarnie, bo już mam dość tych częstych wyjazdów w każdy zakątek świata gdzie tylko dostęp do morza jest. To jest główny powód. Tym bardziej, że biorę ślub latem. Problem jest jeden i dlatego pytam: zarobki. Mianowicie w aktualnej pracy zarabiam netto średnio 9-11k (zależy od ilości wyjazdów w roku) a w nowej miałbym 4,5k. Przez pierwszy miesiąc 3,5-4k. Tak myślę, że jakby dali 5k netto to bym szedł, ale te kilka stówek to jednak jest różnica. Tym bardziej, że chatę chcę kupować w najbliższym czasie. Pomóżcie. Jeszcze jedna opcja to zmiana firmy, ale zostanie w branży i jeszcze więcej wyjazdów a zarobki wtedy około 14-16k
#pracbaza #praca #kiciochpyta #logikaniebieskichpaskow

Co robić?

  • Wziąć pracę w elektrowni za mniejszy hajs 35.3% (12)
  • Zmienić firmę na lepszą w branży 26.5% (9)
  • Zostać w firmie i szukać nadal 38.2% (13)

Oddanych głosów: 34

  • 5
@pernik: właśnie o to mi chodzi. Najeździłem się już po świecie. Poza Afryką to naprawdę w większości kontynentów odwiedziłem większość ich krajów a mam dopiero 31 lat. Lubię silniki okrętowe, ale nienawidzę tej otoczki - podróż często ponad dobę, czekanie gdzieś w hotelach, a życie ucieka jak przez palce. Mam wspaniałą kobietę i chcę ją poślubić i oglądać i cieszyć się nią każdego dnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mostry1988: pójdziesz na etat za piątkę, będziesz tęsknił za lepszymi pieniędzmi, pójdziesz zarabiać hajs, będzie cierpieć związek i będziesz tęsknił za domem. Zadaj sobie pytanie czego bardziej potrzebujesz, albo czy związek przetrwa ze 3 lata zarabiania siana
. Tym bardziej, że chatę chcę kupować w najbliższym czasie. Pomóżcie. Jeszcze jedna opcja to zmiana firmy, ale zostanie w branży i jeszcze więcej wyjazdów a zarobki wtedy około 14-16k


@mostry1988: Ja bym zmienił na lepiej płatną na np najbliższy rok, zebrał jak najwięcej kasy na nową chatę a dopiero potem szukał mniej płatnej, ale na miejscu. Oczywiście zapytaj przyszłej żony czy taka opcja tymczasowa wchodzi w grę.