Wpis z mikrobloga

@SkarlaXD
Zacznijmy od tego, że twoje założenia są błędne. Zakładasz ilość tablic dla całego kraju. Tu trzeba założyć ilość tablic dla całego województwa. Łączna pojemność rejestracyjna – 17 379 kombinacji dla każdego wyróżnika województwa.
Wyróżników województwa mamy 16. A więc kraj to 278064. Kolejna sprawa to już są złożone z góry kombinacje. Można sobie wszystko znaleźć. A ty wybiegasz w przyszłość, że ustawodawca może to zmienić itp... A wiesz co ja mogę?
Jeśli mamy 23 litery(9 znaków diakrytycznych, mój błąd w poprzednich obliczeniach) i 10 cyfr to mówiemy o ilości 3 elementowych wariacji bez powtórzeń ze zbioru 33 elmentowego czyli w skrócie W=33^3 W=35937 tyle przypada na każde województwo.

Jeśli mówimy o wzajemnych wyliczeniach to chce zobaczyć wzór na podstawie, którego wyszły twoje wyniki, bo cąły czas mówisz o kombinacjach i kombinacjach, a odnoszę silne wrażenie, że odnosisz pojęcie rozumiane w sposób potoczny na
@rvva1: Na podstawie rozporządzenia ministra i anonimowego forum pasjonatów? Artykuł na wiki ma co najmniej 2 błędy w 2 pierwszych zasobach nr tablic... Tyle w temacie z mojej strony

17 379 kombinacji

Przykąłdem jest X 111 co z definicji nie jest kombinacją. Wikipedia jest dobrym źródłem, ale....
To cieszenie się z nowych ograniczeń jest durne. To tak jakbyście pracowali u El Chapo albo Escobara jako dealerzy i powiedzielibyscie: „od teraz macie nam płacić dodatkowe 10% ze sprzedaży i pakować zioło w ładne paczuszki”, a Wy: „jeeest, super, w końcu... nie podobały mi się typowe torebki strunowe i nie potrzebowałem tyle hajsu. Czekam na więcej rozkazów od El Patron...”
Cieszenie się z nowych zakazów jest sprzeczne z natura człowieka. Jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Stitch: Bo w tym kraju monopol ma 1 firma, jakiś mirek pisał w znalezisku - robienie kolejnego wzoru liter raczej nie jest im na rękę, nawet teraz można rozróżnić zwykłe tablice tłoczone przed sierpniem lub październikiem 2018 i po tym czasie bo zmniejszyli litery we wszystkich tablicach aby mogli tłoczyć zwykłe i krótkie z tych samych szablonów
Jak to dopiero wyszło to byłem z ziomkiem w wydziale komunikacji i on chcial to montować w swojej TT, to babka sama mu wciskała żeby je tylko wziął ;) Na szczęście nie wzial bo się chcial zastanowić, i co w takim przypadku jak by je wziął? Jak to babka mu je wciskała ?