Wpis z mikrobloga

@Showroute_pl: mówię o gigabitowych. RT-AC88U posiada funkcję agregacji łączy, która łączy dwa porty LAN (port pierwszy i drugi) w jedno super szybkie przewodowe połączenie o prędkości nawet 2 Gb/s, przy użyciu dwóch gigabitowych kabli Ethernet. Przy włączonej funkcji agregacji łączy, klienci mogą odblokować niespotykanie duże szybkości transferu.
Przydatne do domowego serwera.
  • Odpowiedz
@Showroute_pl: nigdzie w opisie nie wspomnieli o agregacji.
@vikop-ru: taki mi wypluł google jak wpisałem router 802.11ac i agregacja portów. chciałem się zapytać czy to jedyny cz yktoś coś zna jeszcze jakiś inny spełniający te funkcje.
  • Odpowiedz
@mati1990: kolega podał ci rozwiązanie sieciowe a ty się faflunisz do mnie, za 300 zł znajdziesz sobie mikrotika z wkładkami optycznymi i tą swoją agregację będziesz mógł sobie wsadzić
  • Odpowiedz
@mati1990 Mikrotik ma w tym modelu bonding programowy, więc nie pociągnie więcej niż 1gb
Prosty zarzadzalny switch ogarnie bonding a po wifi 1gb nie będzie wąskim gardłem, router z AC + switch i 500-600zl się zamkniesz
  • Odpowiedz
@Merlinek: ale to już są 2 urządzenia + stary router z n+ bardzo stary z b (nokia n95 chodzi u mnie jako radio ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeszcze kilka bardzo starych rzeczy mam podpięte pod to w których nie da się sieciówki wymienić). dużo trochę tego do utrzymania samej sieci.
  • Odpowiedz
@mati1990: a jeśli strasznie chcesz bawić się w skrętkę to ogarnij sobie banana pi w wersji z 5 portami lan i 2 gb ramu, niestety nie miałem okazji się tym bawić na dzień dzisiejszy więc nic ciekawego nie powiem odnośnie samego urządzenia. Najprawdopodobniej kupię ten wynalazek w lutym lub marcu albo oleję temat i kupie serwer na 2 xeonach xD
  • Odpowiedz
@vikop-ru: xeon x5650 50 zł, x5690 po 130zł kupowałem płytę wyrwałem za 250 ram 25 za 4gb kość ddr3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też mi chodzi o wi-fi ax zaczynają się pokazywać to poczekam aż coś wyjdzie w normalnej cenie.
  • Odpowiedz