Wpis z mikrobloga

Mysle nad zakupem za kilka miesięcy e46 compacta (2001-2004) 316ti (1.8b 116km) lub 318ti (2.0b 143km). Wiadomo wolałbym sedana ale cena jest dużo wyższa. No i nasuwa mi się pytanie, czy faktycznie opłaca się w ogole LPG? Czy jest to jakaś znacząca różnica cenowa ze spalaniem? No bo jak doliczymy ze benzynę tez pali, przegląd droższy, raz za czasu trzeba zrobić coś z gazem tzn jakieś wtryski, a tu coś się spieprzy, cokolwiek. Wiadomo jak to w starych autach. I od razu dochodza koszta.
Mirki co posiadają w swoich autach instalacje LPG. Jakie macie silniki i około ile pali wam benzyny na 100km? Co radzicie? #bmw #motoryzacja #samochody #podtlenekbiedy #pytanie
  • 15
opłaca się w ogole LPG?


@kris27: lpg to dla janusza sprawa honoru. W wielu autach wychodzisz na zero (przy dobrych wiatrach), ale za to lepiej się czujesz przy tankowaniu xD
Do tego lpg pali 30% więcej przy gorszej dynamice. #!$%@?, że komuś pali tyle samo albo trochę mniej/więcej schowaj między bajki. LPG jest znacząco mniej kaloryczne. Do tego wg polskich norm wystarczy, że będzie 88 oktanów i już jest ok :)
@kris27: Pamiętaj tylko o jednym. Auto może po jakimś czasie może chodzić idealnie na benzynie a np kiepsko na gazie i zaczyna się piramida problemów. Czy to wina instalacji? Wina auta? U mnie np cewki nie ogarniały na gazie a na benie idealnie chodziło. LPG jest spoko ale do prostych i małych silników wg mnie, na dłuższą metę za dużo problemów trudnych w diagnozie.
@kris27 jeżeli robisz +20kkm/rok i będziesz miał auto powyżej 3lat to opłaca się założyć, tylko tracisz bagażnik i żenujący zasięg masz.
Jeśli mniej to nie zawracaj sobie głowy.
@kris27: Spalanie n42b18 to 10l po Wrocławiu, natomiast w lecie lekko ponad 9l. Średnia wychodzi od 7,2l do 8,5l w zależności gdzie jeżdżę i jak szybko oraz jak bardzo załadowany jest samochód (drogi gminne,krajówki). Trasa po autostradzie/szybkiego ruchu to 6l do 6,5l na tempomacie przy 120-130 km/h. Nie mam LPG, dużo wyprzedzam, poruszam się dynamicznie. Kolega @kipowrot słusznie zwrócił uwagę na bagażnik. W compact nie ma miejsca na koło pod dywanikiem.
@mr18 ja mam M54B30 bez gazu :P i wiem, że coś bym tam oszczędzil, ale może bym się #!$%@?, że auto nie chodzi tak jak powinno i coś tam jest do roboty przez gaz... O bagażniku nie mówię, a zasięg mnie 63l benzyny nawet wkurza.
@kris27 moje 2.5L 10-12L/100km pali. Koszty na gazie przez pół za kilometr. Jak robisz trasy to się mega opłaca, bo do jazdy po bułki kilometr albo dwa dalej to tak średnio bo i tak na benzynie pojedzie.
@mr18: 6,5l max przy 130 km/h? Serio mówisz? Ja jeżdżę na uczelnie dużo, mam 21km w jedna stronę z czego 5km to miasto a 16 to ekspresówka. I przy takim spalaniu byłbym zadowolony :o
Jak długo masz to auto? Na necie piszą ludzie, ze strasznie olej bierze ten silnik. Jakieś problemy miałeś ogólnie od czasu zakupu e46?
@kris27 Takie spalanie uda się uzyskać tylko na trasie typu 50, 100, 200 km równo jadąc. Tak mi palił podczas wizyt w Szwecji, Niemczech itp. W twoim przypadku celowałbym w spalanie 7l-7,5l czyli cykl mieszany bo auto niedogrzane przez kilka kilometrów i jeszcze miasto. Termostat utrzymuje tu 105 stopni. Compacta mam od 2013 roku. Przejechałem 60000 km, przebieg 181000km. Olej bierze w okolicach 0,4-0,7l na 10000km. To jest zależne od tego jak
ale może bym się #!$%@?, że auto nie chodzi tak jak powinno i coś tam jest do roboty przez gaz...


@kipowrot: wszedłbyś na lpg-forum, popytał, pojechał do speca w okolicy, przy okazji montażu gazu by pozmieniał uszczelki tu i ówdzie (bo dostęp ze zdjętym kolektorem itp jest zajebisty) i latałbyś za pół darmo tak jak ja przez ostatnie 40k km, jedyna wada to trzeba co 10k km jechać to 60km do