Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku lat walczę z trądzikiem. Byłem u kilku dermatologów, zawsze jakieś maści itp. przypisywali, no ale żadna nie pomogła. Ostatnio, po nieco ponad roku przerwy znowu poszedłem do innej pani dermatolog. Stwierdziła, że da mi antybiotyk + żel do smarowania. Przypisała mi tetralysal na 3 miesiące + epiduo forte. No niby spoko, przez pierwsze 3 tygodnie mam brać po 2 tabletki dziennie, później po jednej. Oczywiście od razu popędziłem do apteki, wykupiłem wszystko co trzeba i tak od nieco ponad tygodnia stosuję. Na razie nie widać za bardzo efektów, ale dermatolog mówiła, że pierwsze większe efekty dopiero po jakichś 6-7 tygodniach się pojawią. W każdym razie, chodzi o to, że jakoś dwa dni temu miałem nieco więcej czasu wolnego i z ciekawości zacząłem czytać o tym tetralysalu, no i trochę się wystraszyłem. Sporo na necie ludzie piszą o negatywnych skutkach zdrowotnych stosowania go. Wiadomo, antybiotyk to nic dobrego, ale nie spodziewałem się, że ten może mieć takie skutki. Mam teraz trochę obawy przed stosowaniem go przez aż 3 miesiące.
Są tu jakieś mirki, które się tym "leczyły" i mogą powiedzieć, czy mają z tego powodu teraz jakieś problemy? A może macie jakieś lepsze sposoby na wyleczenie trądziku? Z diety wykluczyłem te "złe" rzeczy już kilka miesięcy temu (słodycze, słodkie napoje, fastfoody, ostre rzeczy itd.), niestety bez większych skutków.
Co byście zrobili na moim miejscu? Zaraz mi stuknie 19 lat i nie będę ukrywał, ale trądzik dość mocno przeszkadza mi w byciu pewnym siebie. ()

#tetralysal #epiduo #tradzik #pryszcze #kiciochpyta #dermatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 35
@AnonimoweMirkoWyznania: ja brałam to przez 3 miesiące. Epiduo stosuje dalej.
Teraz tak - jeśli chodzi o efekty - pojawiają się po kilku tygodniach, a wręcz na poczatku jest pogorszenie, potem stopniowo sie polepsza a na końcu kuracji cera jak u bobo nie licząc blizn. Obecnie już nie biorę tego któryś miesiąc i trądzik nawraca - za tydzien mam wizytę u dermatologa i zobaczymy co powie tym razem - miał być izotek.
@AnonimoweMirkoWyznania to co mówi
@Niewiemja jest prawdą. Sam nie miałem ale wiem że ketchup też jest #!$%@? a co do antybiotyków przez parę miesięcy... Będziesz podatny na choroby jak jakiś delikatny kwiatek (oczywiście chciałem napisać kilka obrazliwych epitetow ale daruje sobie). W pracy raz słyszałem od koleżanki jak jej córa się męczyła i w końcu znaleźli panaceum, ale dopiero w piątek z nią pogadam
@AnonimoweMirkoWyznania: Brałam przez pół roku, potem znowu przez 3 miesiące, potem znowu przez 3 miesiące. Kuracja jest mega skuteczna, ja do tego epiduo dostałam jeszcze avene triacneal czy coś takiego, kwas aby blizn nie było. Po pierwszej kuracji miałam spokoj z trądzikiem na 3-4 lata, potem miałam zawirowania hormonalne i znowu mi wrócił i zawsze wtedy powtarzałam kuracje. Teraz od kilku lat nie mam problemów tego typu, nie mam też żadnych
@Niewiemja: u lekarza mozna dostac retinoidy, kwasy, izotek, antybiotyki i wiele wiele innych. Nie znasz sie to sie nie wypowiadaj w takich tematach, prosze. Kosmetyczka nie ma wyksztalcenia w tym kierunku i nie nadaje sie do dawania takich porad. Ale ty ze swoimi 3 pryszczami na krzyz jak najbardziej mozesz zasuwac do kosmetyczki na jakies maseczki
u lekarza mozna dostac retinoidy, kwasy, izotek, antybiotyki i wiele wiele innych. Nie znasz sie to sie nie wypowiadaj


@pierdzioch1231: No jeśli ten lekarz bylby skuteczny to byśmy teraz nie rozmawiali bo by tego postu nie bylo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale ty ze swoimi 3 pryszczami na krzyz jak najbardziej mozesz zasuwac do kosmetyczki na jakies maseczki


@pierdzioch1231: Nie posiadam ani jednego, to już za
@pierdzioch1231 tak czy inaczej kosmetyczka wymyśli coś ekstra a lekarz walnie to na co ma umowę. Jeśli chodzi o skórę to po prostu idzie się do derma. Nie wiem czemu negujesz skoro chciałem pomóc dla OPa.