Wpis z mikrobloga

Naszły mnie feelsy na napisanie o mowie nienawiści,po tym jak od kilku lat jestem świadkiem ciekawego eksperymentu,a ostatnie wydarzenia spowodowały eskalację konfliktu.
Opowiem to wam na swoim przykładzie.Mam żyjących jeszcze obojga dziadków-bliżej im do 90 ale wciąż bardzo sprawni umysłowo.Ludzie wykształceni,całe życie na stanowiskach itp. itd. Kiedyś jeszcze sprawni na emeryturze-pogodni,ale od ostatnich 5? lat siedzą głównie w domu i ogladają tylko telewizję + zakupy.Oprócz gównoseriali typu rańczo,oglądają głównie stację tvn24 i powiem wam jak tak sobie porównałem ich zachowanie względem przeszłości a teraz,to naszło mnie tylko na jedno stwierdzenie : mózgi wyprane.
Kiedyś z dziadkami mogłem pogadać na poziomie o polityce,powspierać się na różne tematy ekonomiczne czy gospodarcze(czyli to co jest ważne dla społeczeństwa),a teraz ? Mały kurdupel,karakan,wyzywanie polityków od debili,idiotów-takie określenia słyszę od ludzi którzy nigdy nie używali obraźliwych słów względem drugiej osoby.
No i tak przychodzi ten wczorajszy dzień,człowiek zmęczony po całym tygodniu w robocie,chce się nacieszyć weekendem i postanowiłem że ich odwiedzę,na moje nieszczęście akurat trafiłem na pogrzeb tego całego adamowicza,to i oczywiście temat zszedł na to i się zaczęło: Mord polityczny,następnie ukartowane ponieważ sprawca miał nóz komandoski,który miał 3 ostrza(u mnie w głowie zaczynają się myśli:ja #!$%@? zaraz moja babcia okaże się ekspertem od wojskowości) i jeszcze dziesiątki innych stek bzdur których już nawet nie zapamiętałem bo oboje byli w takim amoku i w takiej agresji nastawi do mnie,że zrobiłem sobie herbatę i wyszedłem po 20 minutach aby nie było głupio.
Osobiście sam informacje czerpie głównie wykop/twitter(telewizor tylko do sportowych spraw) jak mnie coś interesuje to kliknę do artykułu,ale jak patrzę na ludzi którzy nie mają dostępu do internetu i są głównie nastawieni na jedną stację ,to się potem nie dziwcie że takich stefanów będzie więcej.
#polityka #mowanienawisci
Pogatuje ten cały syf,z nadzieją że kiedyś wyleci to w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tvn24 #polsat #tvp #superstacja
  • 3