Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z tagu #praca i #podroze mam dość nietypowe pytanie jak na polski rynek pracy. Póki co wszystko to czysto teoretyczne dywagacje. Mianowicie szykuje mi się zmiana pracy, nowe warunki, inny pracodawca itp. W obecnej firmie mam wypowiedzenie aż na 3 miesiące. Na moim stanowisku polityka firmy mówi że pracownik po złożeniu wypowiedzenia, z automatu traci obowiązki pracownika, do końca okresu wypowiedzenia. Co w praktyce oznacza:

dostajesz pensje za swoje stanowisko (w moim wypadku 6K na rękę), ale nie musisz przychodzić do pracy - taka polityka bezpieczeństwa.

Nowy pracodawca, nie ma problemu z tym aby pojawić się w jego firmie po 3 lub 2 miesiącach. Mogę z obecna firmą negocjować warunki, ale z drugiej strony po co!?

I teraz moje pytanie, ponieważ czeka mnie około 2-3 miesięcy płatnych wakacji. Zastanawia mnie co z tym zrobić, gdzie pojechać, jak zagospodarować ten czas. Jestem dość aktywny, trenuje, ćwiczę, itp. lubię też podróże. Jednak taki nadmiar czasu daje wiele możliwości i chętnie dowiem się co Wy byście zrobili na moim miejscu? :)

Pochodzę z jednego z większych miast Polski na Południu Polski, gdyby to miało jakieś znaczenie.

#bezpieczenstwo #it #cyberbezpieczenstwo #pytanie #logikaniebieskichpaskow #pracait #pracbaza #podrozujzwykopem #wakacje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
@Micho_master: nie wiem jak to wygląda z ludźmi, którzy mają dwa lub więcej etatów, ale ja podczas mojego 3 miesięcznego wypowiedzenia nie mogłem pracować w innej firmie (zupełnie inna branża), bo musiałem czekać do końca umowy.
nie mogłem pracować w innej firmie (zupełnie inna branża), bo musiałem czekać do końca umowy.


@sebameba: Zobacz czy w umowie masz taki zapis i daj mi znać z ciekawości.
@AnonimoweMirkoWyznania: Gdyby nie to że to zima to bym CI polecił jazdę na rowerze. Poucz się czegoś nowego z swojej branży/ szlifuj angielski/ czytaj książki na które nie miałeś czasu. Jak masz już dzieci to warto by z nimi więcej czasu