Wpis z mikrobloga

Właśnie zaplanowałem sobie wakacje. Wyjazd, jak zwykle, samochodem w prawie pełnym składzie. Prawie, bo pies tym razem zostaje, ze względu na swoje lata źle znosi długie podróże. Najczęściej wybieraliśmy Chorwację, ale ze względu na wysokie ceny, w tym roku rezygnujemy, i jedziemy do Macedonii nad jezioro Ochrydzkie. Koszt apartamentu 3 osobowego, w pierwszej połowie sierpnia, z klimą, Wi-Fi, balkonem oraz widokiem na jezioro, w pierwszej linii brzegowej, to koszt 1700 zł za 11 nocy. Policzyłem, że całość z noclegiem, przejazdem, ubezpieczeniem itp wychodzi ok. 3300 na 3 osoby. Do tego noclegi po drodze (to dodatkowy koszt ok 200 zł, jeden nocleg w Belgradzie i powrotny nocleg w Budapeszcie)
A jak tam wasze pomysły oraz przygotowania na wakacje?

#macedonia #wakacje #podroze #wakacje2019
PanPoteflon - Właśnie zaplanowałem sobie wakacje. Wyjazd, jak zwykle, samochodem w pr...

źródło: comment_lg4QJy8EeuhpuyIOn6yCaxaUxIFh22qV.jpg

Pobierz
  • 24
@lawanty: Ale nie masz ochoty czy możliwości? A może ktoś jedzie, i mógłbyś się podłączyć za skromną dopłatą? Oczywiście jeśli sam tego chcesz, oraz ktoś się zgłosi z taką propozycją (ʘʘ)
@PanPoteflon: to zdjęcie które wrzuciłeś z Macedonii - byłem tam seicentem :)
Nie planowaliśmy tego z wyprzedzeniem, po prostu przejechaliśmy Bałkany w kilka tygodni. Autko przeżyło.
@PanPoteflon Fajny pomysł. Jakbyś mógł dać więcej szczegółów typu gdzie szukales noclegu, jaka trasę obrales, winiety, na co zwrócić uwagę i co planujesz zwiedzić było by extra i nie wiem czy nie skopiowałbym Twojego pomysły na własne wakacje chociaż morze>jezioro
@Kicha12345: Tak w skrócie:
1700 zł apartament na 3 osoby (sypialnia, salon z kuchnią, balkon itp)
900 zł paliwo w obie strony.
ok. 300 zł opłaty drogowe (winiety, bramki)
ok. 400 zł ubezpieczenie

Do tego zapomniałem doliczyć 200 zł za noclegi w drodze do i z wakacji, ponieważ do Ochrydu (na Ochryd?) mam 1500 km w jedną stronę, więc w sobotę robię 1000 km, nocleg w Belgradzie) i następnego dnia 500
@piepsze: Szukałem poprzez booking.com. O Macedonii nie ma zbyt wielu informacji, w przeciwieństwie do Chorwacji, ale przynajmniej będzie trochę niespodzianek. Zwiedzać chcę wszystko, bez żadnego planu. Powyżej masz skrótowo koszty :-) Trasa przez Słowację, Węgry i Serbię.
Trzeba pamiętać o wykupieniu dobrego ubezpieczenia (zarówno assistance jak i zdrowotne oraz OC w życiu prywatnym). Trzeba pamiętać o wykupie winietek najlepiej przez internet, nie trzeba ich nawet drukować. Słowację można opłacić przez aplikację
@GrindujTopy: Francja to drogi kraj, a w Marsylii byłem, niespecjalnie mi się podobało, za to nocowałem z zajebistym motelu. Najpierw był całkiem zautomatyzowany bez recepcji, a potem otoczony metalowym płotem tak na 4 m, a w środku prawie sami śniadzi faceci w otoczeniu mnóstwa lasek, w stuningowanych brykach. Było już późno, więc nie mieliśmy wyjścia i zastaliśmy, ale koniec końców spaliśmy tam 2 noce i było całkiem przyjemnie. O dziwno nikt
@lawanty: Kiedyś jechaliśmy do Chorwacji w trójkę (ja, żona i córka). Apartament mieliśmy załatwiony 4 osobowy. Okazało się, że nasza znajoma nigdzie się nie wybiera, głównie z powodów finansowych. Zaproponowaliśmy jej żeby dorzuciła się do naszego apartamentu (ok 250 Euro) a przejazd my bierzemy na siebie. I tak miała super wakacje w pięknej Chorwacji (miejscowość Seget Vranjica) za niecałe 1500 zł (nocleg, przejazd, drinki, wycieczki, i w ogóle wszystko). Może, gdybyś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanPoteflon: nie wiem jeszcze, kupione na spontanie bo niezła cena 100€ RT za dwie osoby, a do tego nocleg za 58€ na ten czas.

Raczej city break z wypadem poza miasto w jakieś okoliczności przyrody ale jeszcze totalnie nic nie wiem o tym kraju. :p

Ogółem Bałkany mnie wkręciły. Dwa lata temu Chorwacja (w ciul drogo już wtedy było), a rok temu Czarnogóra, mój top 1 jeśli chodzi o to, co
@PanPoteflon: mój znajomy to cyborg, 7 lat temu jechaliśmy w okolice Bukaresztu, wyjazd ze slunska, bez zmian za kierownicą jebnal trasę ~1300km i jeszcze potem na miejscu trochę xD

1100 to bardzo atrakcyjna kwota, jak myślisz, czy drugie tyle wystarczy na pozostałe koszta? Jedzenie, itd?
@PanPoteflon: jeśli to co napisałeś jest prawdą to jeszcze bardziej chce tam jechać. nie jest tak drogo, jadę samochodem i nie mam daleko do Francji. na miejscu hotel i 2 tygodnie mnie nie ma... :D
Samochodem w 3 osoby będziemy jechać, spali mi około 8-9l/100km bo mam zamiar szybko jechać aby nie tracić czasu na podróż.