Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Nie polecam kuriera #dpd.

Paczka dostarczona po 4 dniach roboczych.

Pierwszego dnia kurier zaznaczył "niepoprawny adres" mimo iż był on poprawny, nie skontaktował się telefonicznie, paczka wróciła na magazyn.

Drugiego dnia paczka nawet nie wyszła z magazynu. Kontakt z infolinią, potwierdziłam że adres paczki jest poprawny i moj numer telefonu też poprawny. Kontakt z magazynem, w której jest paczka, Pan zaproponował mi żebym ją sobie sama z magazynu odebrała...

Trzeciego dnia kurier dzwoni, że może dostarczyć paczkę przed 12:00, a ja w domu będę dopiero po 13:00, więc on mówi, że mi jej dziś nie dostarczy. Dwa poprzednie dni w domu siedziałam i czekałam na niego.

Czwartego dnia kurier w końcu przyjechał, paczkę odebrał mój brat. Brat do mnie dzwoni, że paczka rozwalona i otwarta. Kurier mu powiedział, że jakby brakowało jakiś elementów z paczki, to żeby do niego dzwonić.... Brat paczkę przyjął, błąd. Trzeba było sporządzić protokół.

Zamówione krzesło biurowe, muszę poskładać i zobaczyć czy niczego nie brakuje i czy czegoś nie wygięli/połamali.

Nie polecam.

#kurier #kurierzy
...
F.....a - Nie polecam kuriera #dpd.

Paczka dostarczona po 4 dniach roboczych.

Pierw...

źródło: comment_lk8Ib1tAmo45ORhlzeYtWzcKK91Ihd0y.jpg

Pobierz
  • 34
@Famina: z tym rozerwanym kartonem to różnie bywa, często jest to wina kiepskiego pakowania

Pakują ciężkie elementy luzem w karton i się dziwią, że ten się rozrywa przy przenoszeniu czy transporcie. Jak zamawiam elementy do siłowni to notorycznie pudła są porozrywane, bo geniusze wrzucają luzem ciężkie metalowe elementy do pudła i nawet nie wzmocnią go taśmą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kj5: Pewnie tak. Z jednej strony rozumiem kurierów, bo warunki pracy raczej nieciekawe i ciśnienie na liczby mają. Wina raczej samej firmy, jakby procedury były inne, to by nie dochodziło do takich zaniedbań.

Swoją drogą, tak sklep też słabo to zapakował, lepiej byłoby wysłać w dwóch mniejszych paczkach, a wysłali 50kg w jednym kartonie.

@Famina:

1. Kurier nie ma obowiązku się kontaktować, to Ty jako zamawiający masz obowiązek ułatwić dostarczenie przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Nie wyszła z magazynu bo paczki z NA czyli niewłaściwym adresem oddaje się do wyjaśnienia poprzez biuro żeby ustalili adres itp. (Chciałbym zobaczyć naklejkę z adresem :P)

3. Trzeba było jechać samemu do oddziału i odebrać.

4. Protokół pisze się na szkodę a nie na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Destruktor91:

1. Kurier nie ma obowiązku się kontaktować, to Ty jako zamawiający masz obowiązek ułatwić dostarczenie przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Niech się nie kontaktuje i niech wozi paczkę przez 5 dni, bo adresu nie potrafi znaleźć. Spoko.

(Chciałbym zobaczyć naklejkę z adresem :P)


Adres na paczce był prawidłowy, z oczywistych względów nie będę tu wstawiać swojego adresu.

Trzeba było jechać samemu do oddziału i odebrać.


xD
@Famina: Co do adresu, to czy masz wywieszony w widocznym miejscy nr domu? ( wg prawa za brak nr domu jest mandata chyba 500zł ostatnio było znalezisko na wykopie tym), jeżeli nie to od razu idzie błędny adres kurier nie ma czasu na szukanie.

Co do wagi to się ciesz że dostałaś paczkę, ja by ją przeważył dla pewności i jak by przekroczyła 50kg to by poszedł zwrot do nadawcy, jeżeli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co do adresu, to czy masz wywieszony w widocznym miejscy nr domu?


@dom3: Duże miasto, numeracja normalna, budynek w żaden sposób nie jest schowany, normalne wejście dostępne od ulicy. Nikt nigdy nie miał problemu ze znalezieniem tego adresu.

Co do wagi to się ciesz że dostałaś paczkę, ja by ją przeważył dla pewności i jak by przekroczyła 50kg


Jak dzwoniłam do magazynu to mi powiedzieli, że waga 47kg, trochę się dziwiłam,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Destruktor91: Jesteś czy byłeś, na jedno wychodzi. Brakło Ci argumentów w dyskusji, więc nazywasz mnie "Paniusią".

Czekałam na kuriera dwa dni na chacie. Kontaktowałam się z nimi, by potwierdzić wszystkie dane i się upewnić, że wszystko jest ok. Zawsze jestem życzliwa dla innych ludzi, bo wiem że praca z klientami jest ciężka, nie kłócę się i nie robię pod górkę. Załatwiłam sobie brata do wniesienia paczki, bo dostałam informację, że to
@Destruktor91:

3. Trzeba było jechać samemu do oddziału i odebrać.


Zamawia się kurierem paczki po to, żeby dostarczył ci ją do domu.

4. Protokół pisze się na szkodę a nie na rozwalony karton czy naruszoną taśmę, jeżeli zawartość się zgadzała itp. to po co pisać protokół na rozwaloną paczkę ( w razie faktycznego braku kazał przecież dzwonić to ocb?)


w takim razie jak będę zamawiał krzesło, każę czekać kurierowi w mieszkaniu