Wpis z mikrobloga

  • 1
#eu4
Zastanawiam się nad kupnem nowego kompa, i mam pytanie, ci najbardziej wpływa na wydajność? Jest sens kupowania jakiejś i7, czy nawet na niej eu chodzi jak gówno?
  • 19
  • Odpowiedz
@Movet: Potwierdzam mam i5 4460 i nie czuję potrzeby kupna czegoś lepszego tym bardziej, że ogrywam tylko strategie, głównie eu4.
  • Odpowiedz
@Movet: łe, to spoko, dopiero jak będziesz robił WC albo się za duży zrobisz to koło 1750 zaczną się problemy, 5k to już zdaje sie poziom 8600k i 1070/80
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@guest
@Elitar
Bardziej też chodzi mi o jakieś mody. Te niektóre cięższe (teraz gram na imperializm reinvcośtam, sun never set, nie wspominając nawet meiou and taxes którego chciałbym kiedyś spróbować)
  • Odpowiedz
jak najbardziej wydajny jeden rdzeń do eu4 - silnik tej #!$%@? gry nie korzysta z innych rdzeni xD

grafika to nawet integra jest spoko


@Prince69: Nie do końca. Wszystkie gry PDS są wielowątkowe, ale nie wszystkie elementy są sparalelizowane, bo po prostu nie mogą być.

W praktyce oznacza to, że na wydajność największy wpływ ma wydajność pojedynczego rdzenia.

Grafika ma pewne znaczenie, jednak dużo mniejsze niż procek.
  • Odpowiedz
@243Win: na i5 gram cały czas na 4, te bardziej wymagające wojny czasem zmniejszam na 3, by lepiej ogarnąć sytuację. "Piątki" jednak nie stosuję w zasadzie nigdy, nawet podczas regencji, zbyt dużo rzeczy wtedy umyka.
  • Odpowiedz