Wpis z mikrobloga

#zabrze #slask #smog #powietrze #chlewobsranygownem #airly #jakoscpowietrza
#!$%@?. Jeszcze raz usłyszę że jest smog bo ludzie palą węglem a nie śmieciami.
Zapraszam na ulicę Karola Szymanowskiego. Centrum Zabrza, #!$%@? plastkiem z którejś z kamienic. Po prostu nie da się oddychać. Jeden wdech i prawie się porzygałem. Na całym tym osiedlu zadymione na siwo.. typowy zapach palonego plastiku. Te żarty o palonych śmieciach naprawdę przestają być śmieszne jak się ma z nimi doczynienia.
Dramat. Jak żyć w zgodzie jak dbamy o własny czubek nosa. Mało tego trują mnie Ciebie, swoje dzieci i samych siebie.
Zdjęcie z dzisiaj. Dramat.
Zamiast 500+ to może ulgi do ogrzewania, dopłata 6000zl na piec a nie na dziecko.
Bo w takim tempie to dziecko nie dożyje 18 urodzin przy takim powietrzu...

Czemu miasta chcą żeby w nich mieszać i być atrakcyjne dla mieszkańców a nie robią nic z najpoważniejszym problemem i nie chcą go rozwiązać.

Założyłem chyba własny tag na szkalowanie powietrza śląskiego
balbezaur - #zabrze #slask #smog #powietrze #chlewobsranygownem #airly #jakoscpowietr...

źródło: comment_YkYkKMqPj7k5fItDLE4JF6gB7l2qvrZi.jpg

Pobierz
  • 14
I jak ktoś mi powie że pali byle czym bo mu zimno to niech zamknie jape. Poprzednia zimę miałem 10 stopni w salonie do 13 stopni w pokoju i żyje nie umarłem nie chorowałem nie zamarzlem. Było ciężko ale nie paliłem śmieciami. I tak było od początku listopada do końca marca. Pół roku w takich warunkach i można przeżyć i być człowiekem dla drugiego i nie palic gównem
@balbezaur: Jedyną drogą do rozwiązania tego problemu jest odgórny zakaz używa kotłów na paliwo stałe od danej gęstości zaludnienia. Przyjmujemy np. 2500 os./km2 i każde miasto powyżej np. 40 tys. mieszkańców na tej podstawie wyznacza dzielnice w których można opalać węglem, a w których nie.
W takim Zabrzu np. w centrum, na Zaborzu, Kotarbińskiego itp. panuje całkowity zakaz palenia węglem, a na takim np. Pawłowie, Kończycach czy Maciejowie ludzie mogą sobie
@balbezaur: #!$%@? ZERO xD. Najlepsze jest to że Gmina prosi o zgłaszanie się bo każda dopłata obniża dług, który został zaciągnięty jakiś czas temu na budowę kanalizacji(taka umowa z województwem).