Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobry wieczór,
czy ktoś z obecnych może zaproponować jakiś klimatyzator naścienny (coś koło 3kW). Do schłodzenia pomieszczenie ok 55m2 (salon+kuchnia) na parterze dobrze ocieplonego budynku. Cena, jak i koszty późniejszej eksploatacji grają rolę ale i wygląd również jest istotny, bo urządzenie niestety będzie "na widoku" tj. zawieszone nad kanapą. W grę wchodzi jeszcze zawieszenie go w korytarzu w odległości ok 3m od salonu, który ma być chłodzony ale nie jestem pewien czy tam się sprawdzi. BTW słyszeliście coś o marce Haier czy Gree?
#budujzwykopem #klimatyzacja #budownictwo #instalacje #diy
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymciak, @eXe1987 dzięki za propozycję, jutro usiądę przed laptopem i zobaczę. Nie kojarzycie ile może kosztować montaż? Myślałem że zamkntuję na własną rękę ale dzięki nowemu prawu, nikt mi nie sprzeda klimatyzacji jeżeli nie posiadam uprawnień na f-gazy :-/
@pwlsrs ja za swój zestaw z montażem zapłaciłem 5k pln. U crown brałem ze względu na ilość funkcji filtrującej (zona alergiczka) ma filtry jonizujące i wymiennik ze srebrem, do tego wi-fi w standardzie. Ciekawą opcją w ucrown jest osuszanie wymiennika tj. po zakończeniu chłodzenia przez kilka minut działa sam wentylator żeby wysuszyć wymiennik zeby nie powstawaly grzyby i pleśń. Nie widziałem takiego rozwiązania u innych producentów a przynajmniej w tej półce cenowej.
@ElCidX nie wiem dokładnie, ale powiem tak, przez lato pierwszy sezon używałem n rachunek za prąd za 2mies za caly dom nie przekroczyl 260pln, więc uważam że nie ma tragedii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymciak: za dwa splity, agregat i montaż 5kpln, dobrze zrozumiałem? Kiedy montowałeś? Spojrzałem na szybko i za 1 split 3,2kW wołają w internetach ponad 4,5kpln bez montażu? Chyba że możecie polecić jakąś firmę ogarniającą Śląsk.
@eXe1987: @pwlsrs: niestety firmy często nie mają lepszych cen bo to zdziercy. Na allegro szukaj a potem instalatora pytaj, żeby cię nie okantował.

3,5kw LG Deluxe z wifi, powinien kosztować około 2800zł (brutto 23%VAT) + montaż 500-800. Jak się to ovatuje 8% to w 3000-3300 się zmieścisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Djelon: dzięki za słowa otuchy, 2 gości z łapanki (patrz portal Oferteo) zaproponowali ceny ponad dwu krotnie wyższe. Szukam dalej może nie puszczą mnie z torbami
Ciekawą opcją w ucrown jest osuszanie wymiennika tj. po zakończeniu chłodzenia przez kilka minut działa sam wentylator żeby wysuszyć wymiennik zeby nie powstawaly grzyby i pleśń. Nie widziałem takiego rozwiązania u innych producentów a przynajmniej w tej półce cenowej.


@szymciak: Oczywiście, że jest, chyba wszystkie klimatyzatory z LG to mają. ;)